Terör örgütünden tehdit: DAEŞ’i serbest bırakırız!

Terör örgütünden tehdit: DAEŞ’i serbest bırakırız!

Türkiye tarafından Suriye’de gerçekleşen başarılı terör operasyonları sonrasında, bölgedeki terör grupları, kontrol altında tuttuklarını söyledikleri DAEŞ kamplarındaki tutukluları bırakacaklarını açıkladı.


Suriye’deki terör gruplarının temizlenmesine yönelik Türkiye tarafından yürütülen başarılı hava harekatı sonrasında Suriye’de bulunan ve tükenme noktasına gelen terörist gruplardan SDG, kontrol altında tuttukları DAEŞ militanlarını artık kontrol edecek güçlerinin bulunmadığını söyleyerek serbest bırakacaklarını açıkladılar.

HAVA OPERASYONLARI

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör eyleminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri Türkiye’nin terörden etkilenmemesi adına Suriye’de terörist gruplara yönelik operasyonlar başlattı.

Operasyonlar kapsamında adeta kökü kazınan teröristlerin köşe sıkıştığı ve tükendikleri konuşulmaya başlandı.

DAEŞ’e karşı savaş kapsamında kendilerine destekçi aramaya çalışan kanlı terör grubu YPG-SDG ise operasyonların başlaması ile kendilerini korumak ve operasyonun sona ermesini sağlamak için her yolu deniyor.

“KAMPLARI SERBEST BIRAKIRIZ!”

ABD desteğiyle eylemlerini gerçekleştiren ve ABD tarafından terör örgütü olarak görülmeyen SDG, operasyonlar sonrasında ellerinde tutuklu olarak bulunan ve DAEŞ militanı olan, kamplarda tuttukları kişileri operasyonların devam etmesi halinde kamplarda tutamayacaklarını, kamplarda çalışacak personellerinin kalmadığını aktardı.

Operasyonların sona ermesi için DAEŞ’e karşı savaş kılıfını kullanan SDG’nin ise DAEŞ’e karşı küresel çapta terörü bitirmek maksadı ile değil iki terör grubu arasındaki çıkar çatışması nedeniyle olduğunu herkes biliyor.

TÜRKİYE KARARLI!

İki grubun da kanlı terör örgütü olduğunun kabul edilmesi için küresel anlamda destek bekleyen Türkiye ise her ne şartta olursa olsun bu terör örgütlerine karşı savaşmakta kararlı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Başkan Erdoğan operasyonla ilgili olarak, düzenlenen operasyonların sadece başlangıç olduğunu, Türkiye’nin bir güvenlik koridoru oluşturarak Suriye sınırını güvence altına almak istediğini ve kararlı olduğunu açıkladı.

DAEŞ BAHANESİ!

Terör örgütünün sözde lideri ise BBC’ye verdiği demeçte Türkiye tarafından yürütülen hava operasyonları nedeniyle DAEŞ’e yönelik saldırılarını durdurduklarını, operasyonların DAEŞ’in yeniden canlanmasına sebep olabileceğini söyledi.

Açık olarak dile getiremeseler de tüm bu açıklamaların sebebi ise ABD’ye bir mesaj verilerek ve operasyonların durdurulması için DAEŞ’i sebep gösterip Türkiye’ye baskı yapılmasının istenmesi.

Teröristin verdiği demecin ABD ve Rusya’ya ithafen yardım talebi içermesi de dikkatlerden kaçmadı.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası