Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei aniden öldü! Ölüm sebebi bilinmiyor!

Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei aniden öldü! Ölüm sebebi bilinmiyor!

Belarus Resmi Haber Ajansı BELTA’nın aktardığına göre Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei 64 yaşında hayatını kaybetti. Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko’nun yakın adamlarından olan Makei ölümünden bir gün önce makamında Vatikan dini elçisini ağırlamış ve üç gün önce de Erivan’da düzenlenen Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’nün toplantılarına katılmış ve mevkidaşlarıyla birlikte fotoğraf çektirmişti. Bu diplomatik görüşmelerde gayet sağlıklı görünen Makei’nin ölüm nedeni henüz bilinmiyor.


Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei öldü.

BAKANLIK SÖZCÜSÜ AÇIKLADI!

Belarus Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anatoly Glaz tarafından yapılan açıklamaya göre Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei öldü.

KARİYERİNDE HİÇ DURMADAN YÜKSELDİ!

Vladimir Vladimirovich Makei, 1958’de Grodno bölgesinde doğdu.

1980 yılında Minsk Devlet Yabancı Diller Pedagoji Enstitüsü’nden, 1993 yılında Avusturya Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi’nden mezun oldu.

1980-1993 yılları arasında SSCB ve Belarus Silahlı Kuvvetleri’nde yedek Albay olarak görev yaptı. 1993-1995 yılları arasında sırasıyla Bilgi ve İnsani İşbirliği Departmanının üçüncü sekreterliği, Analiz ve Tahmin Departmanının ikinci sekreterliği, Belarus Dışişleri Bakanlığı’nın ikinci sekreterliği görevlerini yürüttü. 1995-1996 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı Devlet Protokol Servisi Başkan Yardımcılığı 1996-1999 yılları arasında Belarus Cumhuriyeti’nin Avrupa Konseyi Temsilcisi ve Fransa’daki Belarus Büyükelçiliği Danışmanı olarak görev yaptı. Kariyeri boyunca Belarus Hariciye’sindeki yükselişi dur durak bilmeden devam eden Makei 1999-2000 yılları arasında Belarus Dışişleri Bakanlığı’nın Pan-Avrupa işbirliği bölümünün başkanlığını yaptı.

LUKAŞENKO’NUN YAKIN ADAMIYDI!

2000-2008 yılları arasında uzunca bir süre Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko’nun yardımcılığı görevini yürüttü. Daha sonra 2008-2012 yılları arasında ise Belarus Cumhurbaşkanı İdaresi Başkanlığı görevini yaptı.

10 YILDIR DIŞİŞLERİ BAKANIYDI!

22 Ağustos 2012’den beri Belarus Dışişleri Bakanı olarak görev yapmakta olan Vladimir Makei aynı zamanda Belarus’un Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçi diplomatik rütbesine sahipti.

ÖLÜM NEDENİ AÇIKLANMADI!

64 yaşında hayatını kaybeden Dışişleri Bakanı’nın ölüm sebebi ise henüz açıklanmadı. 26 Kasım günü hayatını kaybettiği açıklanan Vladimir Makei’nin önceki gün Vatikan’ın dini elçisi Ante Jozic ile görüştüğü Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanmış ve birlikte çekilmiş bir fotoğrafları devlet haber ajansı Belta tararfından paylaşılmıştı.

ÜÇ GÜN ÖNCE DE ERİVAN’DAYDI!

Ölüm haberinden üç gün önce de Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlenen Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü zirvesine katılan Makei toplantılara katılabilecek ve fotoğraf çektirebilecek kadar sağlıklı görünüyordu.

Kaynak: BELTA

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası