Yunanistan’dan, 50 yaşındaki Alman çıkması panzerlere resmi geçit töreni!

Yunanistan’dan, 50 yaşındaki Alman çıkması panzerlere resmi geçit töreni!

Almanya Yunanistan’a Marder piyade savaş aracı sevkiyatının ilk kısmını teslim etti. 


Yunanistan ile Almanya arasında anlaşılan ve Alman ordusunun envanterinde bulunan piyade savaş aracı olarak geçen Alman panzerlerinin sevkiyatında ilk parti Yunanistan’a teslim edildi. 

TAKAS USULÜ TİCARET

Avrupa’nın şımarık çocuğu olarak görülen ve adeta bir maşa olarak kullanılan Yunanistan bu kez de takas usulü bir ticarete imza attı. 

Almanya’nın 70’lerden bu yana kullanmakta olduğu Marder model piyade savaş araçlarını Yunan ordusu için aldı. Fakat bir şartla. Yunanistan da elinde bulunan eski model BMP-1 Tipi zırhlılarını savaştaki Ukrayna’ya gönderecekti. 

Anlaşıldığı gibi de oldu. Almanya piyade savaş araçlarının ilk partisini Yunanistan’a teslim etti. Yunanistan da elinde bulunan zırhlı araçları Ukrayna ordusuna bağışlayacak. 

BİR GARİP GEÇİT TÖRENİ

Almanya’nın Yunanistan’a verdiği zırhlıları Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nin geçit töreni ile tanıtması ise küresel basında çok konuşuldu. 

Almanya’nın 70’lerde kullandığı piyade savaş araçlarını revize ederek Yunanistan’a gönderdi. Yapılan ticaret pek konuşulmadı. Ta ki Yunanistan kendisine ilk partisi teslim edilen bu 40’lı yaşlardaki araçları bir reklam objesi yapana kadar. 

TÜRKİYE’DE İHA, YUNANİSTAN’DA YAŞLI ALMAN PANZERİ!

Komşusu Türkiye ile aşık atması ve uluslararası anlaşmaları ihlal etmesine rağmen kollanması ile gündem olan Yunanistan’ın, Türkiye’nin her gün daha fazla gelişen savunma ve silah sanayisine, insansız hava araçlarına karşılık, 70’lerden kalma, revize edilmiş zırhlılarla gösteri yapmaya çalışması gülünç olarak yorumlandı. 

Zırhlı araçları tören geçiti ile basına tanıtan ve duyuran Yunanistan, bazı Yunan vatandaşları tarafından da eleştirilere maruz kaldı. 

Konunun bu şekilde gündeme gelmesinin ardından yakın zamanda bir de diplomatik skandal ile gündeme gelen Yunanistan Dışişleri, gerçekleşen bu araç ticareti ve törenle sosyal medya platformları üzerinde kullanıcıların da “yersiz” yorumlarının hedefi oldu. 

BAKIM ONARIM DESTEĞİ

Almanya’nın araçların ilk sevkiyatını gerçekleştirmesinin ardından yapılan anlaşmaya göre Yunanistan, Ukrayna ordusuna göndereceği kullanmadığı eski model zırhlı araçların bakımını ve onarımını da kendisi gerçekleştirecek. 

Geçtiğimiz günlerde benzer bir durum da Slovakya için gerçekleşti. Almanya’dan zırhlı araç temin eden Slovakya, ordusunda bulunan fakat kullanmadığı BVP-1 tipi araçları, bakım onarımına da kendisi gerçekleştirmek üzere Ukrayna ordusuna gönderdi. Fakat Slovakya, Almanya’dan aldığı 70 model zırhlı araçlar için tören gerçekleştirmedi

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası