Ermeni lobisi Türkiye karşıtı senatör Menendez’e karne hazırladı! Seçimler için not verdi!

Ermeni lobisi Türkiye karşıtı senatör Menendez’e karne hazırladı! Seçimler için not verdi!

Amerika’daki Ermeni lobisinin en önemli kuruluşlarından olan ANCA’nın ABD seçimlerini etkileyebilmek amacıyla ABD’li senatör ve temsilciler için karne hazırladığı ortaya çıktı. Türkiye karşıtı senatör Bob Menendez’in de Ermeni lobisi tarafından notlandırıldığı karnedeki puanlamaların sadece Türkiye ve Azerbaycan’la alakalı olması dikkat çekti.


Ermeni lobisi Senatör Bob Menendez’e karne hazırlayıp not verdi.

SEÇMENLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN!
Türkiye karşıtlığıyla sürekli gündeme gelen ABD senatosu Dış İlişkiler Konseyi Başkanı Bob Menendez’in Ermeni lobisi tarafından hazırlanmış karnesi ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Ermeni lobisinin en önemli kurumlarından birisi olan Amerika Ermenileri Ulusal Komitesi ANCA seçimlerde Ermeni kökenli Amerikan seçmenlere “yardımcı” olması için ABD’li senatörün meclisteki faaliyetlerini ve hatta sosyal medyada attığı twitleri didik didik etti.

SENATODAKİ OYLARI VE SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI!
Bu araştırmanın sonucunda ortaya çıkan sosyal medya paylaşımlarını ve senatodaki yasalarda kullanılan oyları bir araya getirerek Bob Menendez’e karne hazırlayıp not verdi.

ANCA’nın hazırladığı karneye geçmeden önce karnenin paylaşıldığı sayfanın hemen üstünde ANCA tarafından neden böyle bir karnenin hazırlandığına dair ifadelere değinelim.

ADIM ADIM TAKİP!
“ANCA, görevdeki her Senatörün ve Temsilcinin performansını çok çeşitli Ermeni yanlısı yasama ölçütlerinde yakından takip eder, her bir yasa koyucuyu dikkatli bir şekilde puanlar ve nesnel bir şekilde derecelendirir.

KARNELER BİR “KAMU HİZMETİ OLARAK” DAĞITILIYORMUŞ!
Daha sonra seçmenlerin oy verirken göz önünde bulunduracakları çeşitli kriterler kümesine görüşlerimizi katmakla ilgilenen seçmenlere bir kamu hizmeti olarak her seçim döngüsünde önyargısız, gerçeklere dayalı, liyakate dayalı Karneler ve Onaylar geniş çapta dağıtılır.”

LOBİCİLİK NASIL YAPILIR?
Görüldüğü gibi ANCA lobisi kendi sitesinde senatörlere verdiği karnelerin üzerinde ne yaptıklarını tane tane anlatarak lobiciliği nasıl yaptıklarını açık bir şekilde ifade etmiştir.

Bu notlama ve karneleme yöntemiyle seçmen davranışlarını nasıl etkilemeye çalıştıkları açıkça görülebilmektedir.

HER SENATÖRÜN KARNESİ VAR!
Ayrıca ANCA tarafından yazılan açıklamanın alt kısmında notlandırma işleminin sadece Bob Menendez’e özel olmadığını ilgili eyalet ve bölge seçilerek her senatör ve temsilci için aynı karneleme işleminin yapıldığı görülebilir.

Peki Bob Menendez’in notları nasıl? Her yasa tasarısında ve bulduğu her fırsatta Türkiye aleyhtarı açıklama ve tavırlar sergileyen Menendez çabalarının karşılığını görebiliyor mu?

İŞTE MENENDEZ’İN KARNESİ!

Azerbaycan’ın 22 Eylül’de Ermenistan’a Saldırısını Kınayan Ortak Destekli Karar? – EVET

Ermeni yanlısı ortak sponsorlu Değişiklikler? – EVET

Azerbaycan’a ABD Askeri Yardımına Son Verilmesi Çağrısında Bulunan 2022 Mektubu İmzalandı mı? – HAYIR

Başkanı Ermeni Soykırımı’nı tanımaya Çağıran 2021 Mektubu İmzalandı mı? – EVET

2021/2022 Yıllarında ABD’yi Karabağ’ın madenden temizlenmesi için bütçe ayırmaya çağıran mektubu imzaladı mı? – HAYIR

Azerbaycan’ın 22 Eylül’de Ermenistan’a Yönelik Saldırısını Kınayan Bir Bildiri Yayınladı mı? – EVET

2021/2022’de Ermeni Soykırımı Münasebetiyle 24 Nisan Bildirisi Yayınladı mı? – EVET

SOSYAL MEDYA MESAJLARI DA KARNENİN BİR PARÇASI!

Bob Menendez’in karnesinin alt kısmında yer alan “Sosyal Medya Paylaşımları” kısmı da senatörün sosyal medya paylaşımlarının yakın markaja alındığı bir bölümdü. Bu kısımda geçtiğimiz yıl ABD Başkanı Joe Biden’ın 24 Nisan 2021 tarihinde 1915 olaylarını “Soykırım” olarak nitelemesi üzerine atılmış bir Facebook mesajı dikkat çekmekteydi.

“GÖZYAŞLARIMA HAKİM OLAMADIM”
ANCA tarafından listelenen mesajında Menendez “Ermeni soykırımını tanıyan kararım, onlarca yıllık engellemenin ardından nihayet Senato’dan geçtiğinde, gözyaşlarıma hakim olamadım. Bugün, Başkan Joe Biden’ın Ermeni soykırımı için tek bir kelime olduğunu yeniden teyit etmesiyle bir kez daha duygulandım. 106 yıl önce gerçekleşen vahşetin adı ‘soykırımdı'” ifadesini kullanmıştı.

EŞİNİN ERMENİ KİMLİĞİNİ VURGULAMIŞ!
1915 olaylarıyla ilgili yoğun paylaşımlarının ardı arkası kesilmeyen Menendez’in bir diğer mesajı da Ermeni asıllı eşi Nadine Arslanian’ın 1915 olayları sırasında ölen dedesi hakkındaydı. Öyle görünüyorki senatör kendisini izlediklerinden emin olduğu bir takım çevrelere kendisinin de Ermeni halkıyla akraba olduğunu ve acıları paylaştığını hatırlatma ihtiyacı duymuştu.

EN YÜKSEK NOTU ALDI!
Nitekim Menendez’in çabaları meyvesini vermiş ve ANCA tarafından verilen karnesinde kendisine “A+” notu layık görülmüştü. Amerikan üniversitelerindeki not sistemine göre “A+” bir öğrencinin alabileceği en yüksek puandır.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir