Makei’nin ani ölümü Lukaşenko’yu korkuttu! Aşçılarını ve hizmetçilerini değiştirdi!

Makei’nin ani ölümü Lukaşenko’yu korkuttu! Aşçılarını ve hizmetçilerini değiştirdi!

Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei’nin ani ölümü hakkında şok edici iddialar gelmeye devam ediyor. Rus muhaliflerin iddialarına göre Makei’nin ani ölümü Putin tarafından planlanan ve emredilen bir suikasttı. Suikastın amacı ise Belarus’un Batı ile bağlantılarını tümüyle koparmak ve Lukaşenko’ya mesaj vermekti. Mesajı alan Lukaşenko ise aşçılarını, hizmetçilerini ve muhafızlarını değiştirip ailesinin koruma tedbirlerini arttırdı.


Korkunç iddiaya göre Belarus dışişleri bakanı Vladimir Makei, Kremlin’in düzenlediği bir operasyonda zehirlendi.

GAYET SAĞLIKLI GÖRÜNÜYORDU!

Kıdemli diplomat ve eski casus, Ukrayna’daki savaşla ilgili olarak Batı ile gizli temas halinde olduğu ve Belarus’un Rusya’ya dahil edilmesini engellediği iddiaları üzerine aniden ölmüştü.

Belarus Dışişleri Bakanı Ermenistan’da katıldığı zirvede oldukça sağlıklı görünüyordu ve öldüğü günden üç gün sonrasına bir Polonya ziyareti planlıyordu.

ÖLÜMÜ LUKAŞENKO’YU KORKUTTU!

İddiaya göre Makei’nin ölümü, kendi güvenliğinden korkan Belarus Başkanı Alexander Lukaşenko’yu derinden’sarstı’ Hatta Moskova tarafından öldürülmekten korkan Lukaşenko aşçılarını ve hizmetlilerini bile değiştirdi.

İDDİA: “MAKEİ, RUS İSTİHBARATI TARAFINDAN ZEHİRLENDİ”

Sürgündeki Putin muhalifi iş adamı Leonid Nevzlin, Makei’nin “FSB özel laboratuvarında geliştirilen zehirlenme sonucu öldüğünü” iddia etti.

“Rus özel servislerine yakın” kaynaklara atıfta bulunarak “Böyle vakalardaki klinik tablo inme veya kalp yetmezliğinden kaynaklı ölüme tekabül ediyor” iddiasında bulundu.

LAVROV’UN YASAKLANDIĞI TOPLANTIYA KATILACAKTI!

Makei, bu hafta önemli Batılı politikacılar ve yetkililerle görüşmek üzere Polonya’da düzenlenen ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un yasaklandığı bir oturum olan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısına katılacaktı.

Nevzlin, zehirlenme teorisinin ’64 yaşındaki yetkilinin sağlık sorunu olmaması, aktif bir yaşam tarzı sürmesi ve planlar yapmasıyla desteklendiğini’ iddia etti.

LUKAŞENKO YAKIN EKİBİNİ DEĞİŞTİRDİ!

Nevzlin şunları ekledi: “Ülkedeki ikinci adam olan Makei’nin ölümü, Belarus “nomenklatura” çevrelerinde paniğe neden oldu. Ama en çok sarsılan diktatör Lukaşenko. Aşçılarının, hizmetlilerinin ve muhafızlarının değiştirilmesini emretti. Lukaşenko’nun çocuklarına ekstra güvenlik sağlandı.”

Nevzlin, Lukaşenko’nun müttefiki Putin’in kendisi için ‘muhteşem bir cenaze’ düzenlemesinden korktuğu sonucuna vardı.

BATILI GÜÇLERLE OLAN TEMAS KOPARILDI!

İddialara göre Makei’nin tasfiyesi Belarus’un Batılı güçlerle kalan ilişkilerini kopardı.

PUTİN’İN EMRİYLE UYGULANDI!

Muhalif Rus kanalı General SVR’ye göre, Makei’nin ölümü “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kişisel inisiyatifiyle planlandı, hazırlandı ve uygulandı”

LUKAŞENKO’YA BİR MESAJDI!

Bunun Lukaşenko’yu politik olarak öldürmek olduğu gerçeğini kimse inkar etmiyor. İddiaya göre bu ölüm bir mesajdı. “Eylem göstermelikti ve Lukaşenko’nun Batı ve Çin ile yaptığı ayrı müzakereleri bozmayı amaçlıyordu.”

Makei “(Batılı) mevkidaşlarına Lukaşenko’nun aslında Putin tarafından rehin tutulduğuna ve Rusya başkanının baskısı altında ve Belarus Cumhuriyeti’nin egemenliğini korumak için” bir takım hoş olmayan “eylemler yapmaya zorlandığı konusunda güvence vermişti.

“ÖLÜM NEDENİ DOĞAL DEĞİL!”

59 yaşındaki Rus muhalif siyasetçi ve insan hakları aktivisti Lev Shlosberg şunları ekledi: “Vladimir Makei’nin ölüm nedenlerinin doğal olduğuna inanmak çok zor, neredeyse imkansız.”

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası