Ermenistan ve Hindistan askeri işbirliğini arttırabilir! Ortak silah üretimi gündemde!

Ermenistan ve Hindistan askeri işbirliğini arttırabilir! Ortak silah üretimi gündemde!

Hint büyükelçi Ermenistan-Hindistan ilişkilerini değerlendirdi. Azerbaycan ile Pakistan’ın her geçen gün ikili işbirliğini arttırması üzerine birbiriyle yakınlaşmaya başlayan Ermenistan ve Hindistan ilişkileri ülkede görev yapmış diplomat Rina Pandey tarafından değerlendirildi.


Hindistan’ın eski Erivan Büyükelçisi Ermeni basınına konuştu.

İDDİALARA DEĞİNDİ!
Hindistan’ın eski Erivan Büyükelçisi Rina Pandey, Ermenistan’ın Hindistan’dan silah ve mühimmat aldığı yönündeki haberlere değindi.

ORTAK SİLAH ÜRETEBİLİRİZ!
Ermenistan’a silah satışı ile ilgili haberlere ilişkin soruya cevap veren Pandey şöyle konuştu: “Bütün ülkelerin savunma anlaşmaları var. Ve burada da (Ermenistan’da) bir taneye sahip olmamız çok iyi . Ortak silah üretiminde de işbirliği yapabiliriz.

TECRÜBEMİZİ PAYLAŞABİLİRİZ!
Savunma alanında Ermenistan’ın belirli bir tecrübesi var, bizim (Hindistan’ın) da belirli bir tecrübesi var, o tecrübeyi paylaşabiliriz.”

ORTAK TATBİKAT VE ASKERİ İŞBİRLİĞİ VURGUSU!
Hindistan’ın eski Ermenistan Büyükelçisi, askeri işbirliğiyle ilgili soruya yanıt olarak, Ermeni ve Hint askerlerin ortak tatbikatlar yapmasının iyi olacağını ifade etti.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası