Samimiyetsiz müttefik Rusya, Suriye’de teröristlerle bir araya geldi!

Samimiyetsiz müttefik Rusya, Suriye’de teröristlerle bir araya geldi!

Rusya Suriye’deki PKK uzantısı YPG/SDG sözde lideri terörist elebaşı ile görüşme gerçekleştirdi. 


Suriye’deki Rus kuvvetlerinin komutanı General Alexander Çayko, Türkiye’nin kara harekatı öncesinde, Suriye’deki terörist ele başı ile görüşme gerçekleştirdi.

PENÇE-BIÇAK HAREKATI

Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeyinde bulunan teröristlere karşı gerçekleştirdiği operasyonlar başarılı bir şekilde sürüyor.

Hava harekatının yanı sıra karadan da terörist avına başlayacağı konuşulan Türkiye karşısında vurulan terör hedeflerinin yanı sıra Türkiye’nin sözde müttefikleri de çözüm arayışında olması ile gündeme geldi.

TERÖRİSTLERLE GÖRÜŞTÜLER!

Geçtiğimiz haftasonu, Rusya’nın Suriye’de bulunan askeri birliklerinin komutanı, Suriye’de Türkiye’nin vurduğu teröristlerin elebaşı ile görüştü.

Bu görüşme öncesinde elebaşının ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ile görüştüğü biliniyor.

RUSYA’DAN ÖRGÜTE TEKLİF!

Terörist ile görüşen Rus generalin, elebaşına Rusya yönetiminin teklifini ilettiği aktarıldı. Örgüt ise bu teklifi reddetti.

Teklifte ise terör örgütünün sınırdan 30 kilometre içeri çekilmesi konuşuldu. Böylece şimdiye kadar katilleri havadan vuran Türkiye’nin, Suriye’ye kara harekatı gerçekleştirmesi daha da zor olacak ve planlar bozulacaktı. Fakat bu şekilde terör örgütünün Türkiye’ye olan etkisi ve sınırda olan hakimiyeti örgütün kendi isteği ile kırılmış, vazgeçilmiş olacaktı.

TÜRKİYE KARARLI!

Türkiye terörün kökünü kazımakta ısrarlı. Tüm müttefik gözüken ülkelerin çabasına rağmen Türkiye sürekli olarak operasyonların devam edeceği ve teröre karşı verdiği mücadeleyi vurguluyor.

Rusya ise tüm bu haklı mücadelenin yanında Türkiye’ye itidalli olma çağrısında bulunuyor. Türkiye’nin operasyonları gerçekleştirme sebebi ise oldukça geçerli ve gözle görünür bir sebep.

AVRUPA TERÖR KONUSUNDA SAMİMİ DEĞİL!

Son olarak İstanbul’un en popüler caddelerinden biri olan ve adeta turist izdihamına uğrayan İstiklal Caddesi’nde terör örgütü tarafından gerçekleştirilen eylemde can kayıpları ve yaralananlar oldu.

Rus turistlerin de Türkiye’ye oldukça sık geldiğini hesaba katarak yorumda bulunmak gerekirse, olası bir saldırıda Rus varandaşları da hayatlarını kaybedebilirdi.

Türkiye’nin teröre karşı tutumu yalnızca kara güvenliğini değil, can kaybını ve kaosu önlemek adına oldukça samimi.

Özellikle ABD ve Rusya’nın tutumu ise insan hayatına değer verilmediğinin çok büyük belirtisi niyeliğinde.

Özellikle Münbiç ve Tel Rıfat bölgelerinin teröristler tarafından işgal edilmesine verdikleri destek tüm yaşananların ve bölgedeki kirli emellerin özetini yansıtıyor. 

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası