ABD’den terör örgütüne yardım: Suriye’deki terör gruplarının kansızlığı bir kez daha teyit edilmiş oldu!

ABD’den terör örgütüne yardım: Suriye’deki terör gruplarının kansızlığı bir kez daha teyit edilmiş oldu!

ABD’den kanlı terör örgütü YPG’ye Suriye’de gerçekleşen operasyonlar sırasında açık açık yardım yapıldı.


Müttefiklerine karşı kanlı eylemler gerçekleştiren terör örgütlerine menfaatleri ve çıkarları doğrultusunda yardımda bulunmaktan kaçınmayan ABD, bu kez de Türkiye’de güvenlik güçlerine ve sivillere karşı yaptığı terör eylemleri ile yakın zaman önce gündeme gelen YPG’ye yaptığı kan yardımı ile gündem oldu. 

KANLI TERÖR EYLEMİ

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Beyoğlu’nda, YPG tarafından gerçekleştirildiği açıklanan, sivilleri hedef alan kanlı bir terör eylemi gerçekleştirildi. 

Gerçekleştirilen terör saldırısında, sivillerin ve dünyanın heryerinden turistlerin bulunduğu İstanbul’un en işlek caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde hedef doğrudan masum sivil insanlar oldu.

SALDIRILARIN FAİLİ YPG!

Saldırının ardından olayın faili ve destekçileri olayın gerçekleşmesinin kısa bir süre ardından Türk emniyet güçlerinin başarılı çalışmaları ile yakalandı. Olayın arkasında YPG terör örgütünün bulunduğunun tespit edilmesi ile Suriye’de bulunan terör topluluklarına karşı Türkiye tarafından operasyonlar düzenlenmeye başladı. 

TERÖR SEVİCİ DEVLETLER

Operasyonlarda Suriye’de bulunan terör grupları haricinde hiçbir sivil ya da terörist gruplar dışında kimsenin zarar görmemesine rağmen, sözde Türkiye müttefikleri ABD ve Rusya itidalli davranma çağrısı yapmaya başladılar. 

Bu çağrıların yanı sıra ABD’nin kanlı terör örgütü YPG’ye tırlar dolusu silah yardımı gerçekleşti. Ardından ise geçtiğimiz günlerde ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan skandal bir paylaşım geldi.

SKANDAL AÇIKLAMA!

Merkez Kuvvetler Komutanlığı Twitter hesabı üzerinden Suriye’deki SDG’li ortaklarına 20 ünite kan ve plazma bağışladığını duyurdu.

Türkiye’nin başarılı operasyonlarla Suriye’deki terör gruplarını vurmasıyla tepkinin ABD ve Rusya gibi müttefik olduğunu söyleyen ülkelerden gelmesi, Türkiye’nin terör ve teröristlerle ne derece başarılı mücadele ettiğinin ve terörü kimlerin desteklediğinin turnusolu olarak görüldü.

TÜRKİYE KARARLI!

Türkiye ise her seferinde, tüm açıklamalarında terörü bitirmeye kararlı olduğunun vurgusunu yapmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Başkanı R.T Erdoğan; “Bu operasyonlarla adım adım ülkemizi, sınırların ötesinden başlayarak her karışıyla güvenli hale getirmekte kararlıyız” dedi. 

Açıklamaları Aselsan isimli başarılı Türk sistemleri firmasının açılışında yapan Erdoğan’ın bu firmanın açılışında verdiği mesajların arkasındaki derinlik de dikkat çekti. 

Suriye’deki terör gruplarının kökünün kazınması, ileride başka ne tepkilere sebep olacak ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası