PYD/YPG’li terörist yüklü miktarda parayla Kuzey Irak’a kaçtı!

PYD/YPG’li terörist yüklü miktarda parayla Kuzey Irak’a kaçtı!

PYD’li sözde örgüt yöneticisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Pençe-Kılıç Harekatı sırasında örgütün üst düzey yöneticilerine yönelik nokta atışı operasyonlar devam ederken yüklü miktarda para ile Suriye’nin Haseke şehrinden Kuzey Irak’a kaçtı. Kaçan terörist Sartib Muhammed, Abdullah Öcalan’ın yakın adamı Muhammed İsmail’in oğluydu.


Sözde PYD lideri yarım milyon dolarla Suriye’den Kuzey Irak’a kaçtı.

SURİYE’DEN KUZEY IRAK’A KAÇTI!

Suriye kaynaklı Al-Khabour haber sitesinin yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin sözde lider kadrosundan üst düzey bir terörist yarım mlyon ABD doları ile birlikte Suriye’nin Haseke kentinden Kuzey Irak’a kaçtı.

ÖCALAN’IN YAKIN ADAMININ OĞLUYDU!

Haseke’nin kuzeydoğusundaki Ma’badah adlı kasabadan olan Sartib Muhammed İsmail adlı terörist PKK kurucusu Abdullah Öcalan’ın yakın adamlarından olan Muhammed İsmail’in oğlu çıktı.

PENÇE-KILIÇ OPERASYONU SIRASINDA KAÇTI!

İnternet sitesine konuşan kaynağa göre terörist Sartib Muhammed İsmail, Türkiye Cumhuriyeti’nin PYD/YPG’ye yönelik yürüttüğü “Pençe-Kılıç” hava operasyonunu başlatmasının ardından örgütün sözde üst düzey yönetici kadrosundan çok sayıda militanın yaralanması ve ölmesi sonucu oluşan korku dalgası sonucunda Suriye’den kaçtı.

HIZLI ZENGİNLEŞME, MÜSTEHCENLİK VE IRKÇILIK!

PKK’dan eğitim almış olduğu bilinen Sartib Muhammed, Mabadah halkı tarafından kısa sürede çok fazla mülk edinip zenginleşmesiyle, ırkçılığıyla ve hakkındaki müstehcen dedikodularla biliniyor.

DAHA ÖNCE DE PARA İLE KAÇAN YÖENTİCİLER OLMUŞTU!

Sartib’in kaçışı ilk değil. Daha önce de örgütün sözde üst düzey kadrolarından birçok yöneticinin yüklü miktarda paralarla Avrupa ve Kuzey Irak’a kaçtıkları biliniyor.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası