Arkadaşını öldürüp yiyen “Kobe Yamyamı” hiç hapis yatmadan eceliyle öldü!

Arkadaşını öldürüp yiyen “Kobe Yamyamı” hiç hapis yatmadan eceliyle öldü!

1981 yılında Fransa’nın Paris şehrinde üniversite okuyan Issei Sagawa evine davet ettiği arkadaşı Hollandalı Renee Hartevelt’i önce öldürmüş sonra tecavüz etmiş sonra da cesedin bazı parçalarını yemişti. Fransa tarafından akıl sağlığının yerinde olmaması gerekçe gösterilerek yargılanmaya uygun bulunmayan Sagawa ülkesi Japonya’ya gönderilmiş orada da hakkında bir suçlama olmadığından dolayı ömrünün son gününe kadar serbest yaşamıştı.


Arkadaşını öldürüp yiyen Japon yamyam hiç hapis yatmadan eceliyle öldü.

“KOBE YAMYAMI OLARAK BİLİNİYORDU”

Hollandalı bir öğrenciyi öldürdükten sonra yiyen ancak akıl sağlığı yerinde olmadığı için hapis cezasına çarptırılmayan “Kobe Yamayamı” olarak bilinen Japon katil Issei Sagawa 73 yaşında eceliyle öldü.

ÖLÜM SEBEBİ ZATÜRREYDİ!

Erkek kardeşi ve arkadaşı yaptıkları açıklamada, Sagawa’nın 24 Kasım’da zatürreden öldüğünü ve halka açık bir cenaze töreni yapılmadan sadece akrabalarının katıldığı bir cenaze töreni düzenlendiğini söyledi.

Sagawa’nın ölümüne dair açıklama, erkek kardeşi tarafından 2019 yılında yazılan bir hatıra metninde yayınlandı.

1981’de Sagawa, Hollandalı öğrenci Renee Hartevelt’i evine davet ettiğinde Paris’te okuyan bir sıradan bir öğrenciydi.

ÖLDÜRDÜ, TECAVÜZ ETTİ VE YEDİ!

Hartevelt’i davet ettikten sonra önce boynundan vurarak öldürdü. Ardından tecavüz etti ve sonra üç gün boyunca genç kadının vücudunun bazı kısımlarını yedi.

Daha sonra, polisler tarafından Bois de Boulogne parkında genç kadının bedeninden kalanları gömmeye çalışırken yakalandı.

“MAHKEMEYE ÇIKMAYA UYGUN DEĞİL”

“Kobe Yamyamını” ilk kez muayene eden Psikiyatri uzmanları, Sagawa’nın mahkemeye çıkmaya uygun olmadığına karar verdi. Sagawa, ülkesi Japonya’ya sınır dışı edilmeden önce Fransa’da bir akıl hastanesinde bir süre tutuldu.

SUÇLAMALAR DÜŞTÜĞÜ İÇİN SERBEST KALDI!

Orada Japon yetkililer tarafından akıl sağlığının yerinde olduğuna karar verilmesine rağmen Fransa’da kendisine yöneltilen suçlamalar düştüğü için ülkesinde serbestçe dolaşmasına izin verildi.

CİNAYETİ KENDİ KİTABINDA DETAYLARIYLA ANLATTI!

Sagawa işlediği cinayeti ve kimliğini hiçbir zaman gizlemedi ve cinayeti vahşi ayrıntılarıyla anlattığı “In the Fog” adlı roman benzeri bir anı kitabı yayınlamak da dahil olmak üzere kendi kötü şöhretinden yararlandı.

Ayrıca, farklı basın yayın organlarına verdiği röportajlarda ve 2017 yapımı “Caniba” belgeselinde olayın ayrıntılarını ve yamyamlığa karşı devam eden takıntısını anlattı.

“YEME İSTEĞİM ZORUNLULUKTU”

Medya kuruluşu Vice ile konuşan “KObe Yamyamı” kendi ifadeleriyle “yamyamlığa takıntılı” olduğunu söylemişti. İşlediği cinayetin sebebini ise şöyle açıklamıştı.

“Bir kadını yeme isteğim bir zorunluluk haline gelmişti.”

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası