Ukrayna elçiliklerine gönderilen mektuplara bir yenisi daha eklendi! Bu sefer pakette kan ve hayvan gözü vardı!

Ukrayna elçiliklerine gönderilen mektuplara bir yenisi daha eklendi! Bu sefer pakette kan ve hayvan gözü vardı!

Ukrayna’nın İspanya’daki diplomatik misyonlarına gönderilen bombalı paketlerin ardından şimdi de ülkenin diplomatik misyonlarına kanlı ve hayvan gözü içeren paketler gönderiliyor. Üstelik tehdit Avrupa ülkeleriyle sınırlı değil. Tehdit mesajları Kazakistan ve ABD’deki elçiliklere kadar ulaştı. Ukrayna makamları ise güvenlik tedbirlerini arttırma kararı aldı.


İspanya’daki Ukrayna büyükelçiliğine kanlı ve hayvan gözü gönderildi.

İÇİNDE HAYVAN GÖZÜ VARDI!

Ukraynalı ve İspanyol yetkililer, Ukrayna’nın Avrupa’daki diplomatik misyonlarına gönderilen bir dizi benzer “kanlı paketin” sonuncusu olan ve içerisinde hayvan gözleri bulunan bir paketin 2 Kasım Cuma günü Ukrayna’nın Madrid’deki büyükelçiliğine gönderildiğini açıkladı.

Polis, Madrid’deki büyükelçilik yerleşkesini kordon altına alırken bölgeyi koklayıcı eğitimli köpeklerle aramaya başladı.

UKRAYNA’NIN DİPLOMATİK MİSYONLARINA BÖYLE PAKETLER YAĞIYOR!

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Oleg Nikolenko, yaptığı açıklamada kendine renk ve kokuya sahip bir sıvıya batırılan paketlerin Macaristan, Hollanda, Polonya, Hırvatistan ve İtalya’daki büyükelçiliklere, Napoli ve Krakow’daki başkonsolosluklara ve Brno’daki konsolosluğa gönderildiğini açıkladı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI!

Nikolenko, Facebook’tan yaptığı açıklamada, “Bu mesajın anlamını araştırıyoruz.” dedikten sonra Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba tarafından olayla ilgili tüm büyükelçilik ve konsoloslukların güvenlik önlemlerini arttırması gerektiğinin talimatını verdiğini de sözlerine ekledi.

BOMBALI MEKTUPLARDAN SONRA GELDİ!

Kanlı mektuplar geçen hafta Ukrayna’nın Madrid’deki büyükelçiliğine, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’e ve son olarak da ABD’nin Madrid Büyükelçiliği de dahil olmak üzere İspanya’da farklı adreslere gönderilen ve İspanya’nın güvenliği artırmasına neden olan altı bombalı mektup mesajının hemen ardından geldi.

İNSAN DIŞKISI!
Sözcü Oleg Nikolenko’nun açıklamasına göre Vatikan büyükelçisinin dairesinin girişi de saldırıların adreslerinden biriydi. Roma’daki bir büyükelçilik kaynağının söylediğine göre büyükelçinin kapısının önüne insan dışkısı bırakıldı.

KAZAKİSTAN’DAKİ ELÇİLİKTE BOMBA ALARMI!
Nikolenko ayrıca Kazakistan’daki Ukrayna büyükelçiliğinin de daha sonra doğrulanmayan bir bomba tehdidi aldığını söyledi.

ABD’deki büyükelçiliğe Ukrayna hakkında eleştirel bir yazı içeren bir mektup aldıklarını söyledi. Sözcü mektubun diğer mektuplar gibi bir Avrupa ülkesinden geldiğini söyledi ancak daha fazla detay vermedi.

İspanya İçişleri Bakanlığı, Madrid büyükelçiliğindeki güvenlik personelinin yabancı pulu olan paketi yerel saatle 13:00 sularında tespit ettiğini söyledi.

Bakanlık, olay yerine gönderilen uzman bir birimin raporuna göre mektubun herhangi bir patlayıcı madde içermediğini doğruladı.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası