Zelensky’nin danışmanı ölen Ukraynalı asker sayısını açıkladı!

Zelensky’nin danışmanı ölen Ukraynalı asker sayısını açıkladı!

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’nin danışmanı Mykhailo Podolyak bir televizyon kanalına verdiği röportajda Ukrayna’nın şimdiye kadar ki çatışmalarda Şubat ayından beri ölen asker sayısının 13 bine yakın olduğunu söyledi. Podolyak açıklamasını Ukrayna Genelkurmayı’nın resmi tahminlerine dayandırdı.


Zelenksy’nin danışmanı Ukrayna’nın asker zayiatını açıkladı.

ÖLÜ SAYISI 13 BİNE YAKIN!

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’nin kıdemli bir danışmanı, Rusya’nın bu yılın Şubat ayında başlattığı işgalinden bu yana devam eden çatışmalarda 13.000’e yakın Ukrayna askerinin öldüğünü açıkladı.

GENELKURMAYIN RESMİ TAHMİNİ!

Mykhailo Podolyak 1 Aralık Perşembe günü Ukrayna’da Channel 24’e verdiği demeçte, “Genelkurmay’dan resmi tahminlerimiz var ve bunlar 10.000 ila 13.000 ölü arasında değişiyor” diyerek Ukrayna’nın çatışma sürecindeki insan zayiatını açıkladı.

ZELENSKY, RESMİ VERİLER İÇİN “DOĞRU ZAMANI” BEKLİYOR!

Cumhurbaşkanı Zelensky ise “doğru an geldiğinde” resmi verileri kamuoyuna açıklayacağını söylemişti.

UKRAYNA GÜNDE 100 ASKERİNİ KAYBEDİYORDU!

2022 yılının Haziran ayında, Rus kuvvetleri Ukrayna’nın en doğusundaki Lugansk bölgesinin tam kontrolünü ele geçirmek için savaşırken, Cumhurbaşkanı Zelensky Ukrayna’nın “çatışmalar sırasında günde yaklaşık 60 ila 100 askerini kaybettiğini ve 500 askerinde yaralandığını” açıklamıştı.

RUSYA 6 BİN KAYIP AÇIKLAMIŞTI!

Diğer taraftan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise Eylül ayında yaptığı resmi açıklamada, o güne kadar süren yedi aylık çatışma sürecinde 5.937 Rus askerinin öldürüldüğünü ifade etmişti.

GERÇEK SAYILAR OLMAYABİLİR!

Her iki tarafın da birliklerinin moralini bozmamak ve çatışma azmini kırmamak için kayıplarını biliçli olarak en aza indirdiğinden şüpheleniliyor.

ABD’Lİ GENERAL: “İKİ TARAFIN DA 100 BİN KAYBI VAR!”
Üst düzey ABD generali Mark Milley geçen ay Ukrayna’da 100.000’den fazla Rus askeri personelinin öldürüldüğünü veya yaralandığını ve Ukrayna kuvvetlerinin de muhtemelen benzer kayıplar verdiğini söylemişti.

Bağımsız olarak teyit edilemeyen bu rakamlar, ABD hükümeti tarafından bugüne kadar kamuoyuna bildirilen en kesin rakamlardı.

Ölen binlerce Rus ve Ukrayna askerine ek olarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasındaki çatışma ve bombalamalarda binlerce Ukraynalı sivil de öldürüldü.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası