Azerbaycan ve Türk Ordusundan İran sınırında askeri tatbikat!

Azerbaycan ve Türk Ordusundan İran sınırında askeri tatbikat!

İran’ın son zamanlarda Azerbaycan’a yönelik agresif tutumuna ve iki ülkenin sınırına yakın bölgelerde düzenlediği düşmanca tatbikata Türkiye ve Azerbaycan’dan cevap geldi. İki ordunun Aras nehri kıyısında yapay köprülerle tatbikat yapması İran’ın geçen ay Azerbaycan sınırında yaptığı tatbikata karşı bir cevap niteliğindeydi.


Türkiye ve Azerbaycan Orduları, İran sınırında tatbikat yapıyor.

TÜRKİYE VE AZERBAYCAN ORTAK TATBİKAT YAPTI!

Geçtiğimiz ay İran Ordusu’nun Azerbaycan’la sınırını oluşturan Aras Nehri kıyısında tatbikat yapması üzerine bu ay Azerbaycan ve Türkiye ordularından cevap niteliğinde bir tatbikat yapıldı.

Her iki orduya ait kara ve hava kuvvetleri, füze ve topçu birlikleri, özel kuvvetler ve istihkam birlikleri aktif olarak tatbikatta faaliyet gösterdiler.

TATBİKAT İRAN SINIRINDAYDI!

İki ordunun karşılıklı koordinasyon ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlediği tatbikatın Azerbaycan’ın İran sınırındaki şehirlerinde yapılması dikkat çekti. Tatbikat Azerbaycan’ın başkenti Bakü başta olmak üzere Aras nehri ve İran sınırındaki şehirler olan Astara, İmişli ve iki yıl önceki II. Karabağ Savaşı’yla işgalden kurtarılan Cebrayıl şehirlerinde yapıldı.

İRAN’IN TATBİKATINA BİR CEVAP NİTELİĞİNDE!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın resmi twitter hesabı üzerinden paylaştığı tatbikatın Aras nehri kıyısında yapılması ve tatbikat sırasında nehirlerden geçmek amacıyla yapay köprülerin kullanılması akıllara İran’ın geçen ay Aras kıyısında yaptığı tatbikat sırasında yapay köprüleri kullanmasını getirdi. Türkiye ve Azerbaycan tarafından yapılan bu tatbikat İran’ın son zamanlarda Azerbaycan’a karşı yükselttiği düşmanca ve saldırgan dile bir cevap olarak görüldü.

NE OLMUŞTU?

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası