Rus hava üslerinde şiddetli patlamalar! Ukrayna İHA saldırısı yapmış olabilir!

Rus hava üslerinde şiddetli patlamalar! Ukrayna İHA saldırısı yapmış olabilir!

Rusya’nın Ryazan ve Saratov bölgeleri 5 Aralık Pazartesi günü sabah saatlerinde meydana gelen patlamalarla sarsıldı. Ukrayna’ya yönelik hava saldırılarını gerçekleştiren stratejik T-95 uçaklarının bulunduğu Engels-2 adlı üste gerçekleşen saldırıya dair ortaya çıkan görüntü ve iddialara göre patlamaların sebebi Ukrayna İHA’ları olabilir. Patlamalarda iki T-95 bombardıman uçağının hasar aldığı bilgisi medyada yer alıyor.


İki Rus askeri hava üssünde meydana gelen patlamalarda çok sayıda kişi öldü.

RUS HAVA ÜSLERİNDE EŞ ZAMANLI PATLAMALAR!

Rus devlet medyasının bildirdiğine göre, Moskova’nın güneydoğusundaki Ryazan kenti yakınlarındaki bir hava alanında bir yakıt tankeri patladı, üç kişi öldü ve altı kişi yaralandı.

Saratov bölgesindeki Engels-2 hava üssünde meydana gelen patlamada ise iki kişinin daha yaralandığı bildirilirken Moskova’ya 400 KM mesafede bulunan Engels-2 adlı üste Ukrayna’ya yönelik hava saldırılarını yürüten T-95 bombardıman uçaklarının bulunduğu ve uçaklardan ikisinin patlamalar sonrası hasar aldığı iddia edildi.

İHA BENZERİ CİSİMLER VAR!

Rusya patlamalara neyin sebep olduğuna dair bir açıklama yapmazken patlama bölgelerinden gelen görüntülerde İHA olduğu iddia edilen bazı cisimlerin hava üslerine doğru hareketleri neticesinde patlamaların gerçekleştiği görülüyor. Her iki bölge de Ukrayna sınırından yüzlerce kilometre uzakta bulunuyor.

Video dikkatli izlendiğinde yerel saatle tam olarak 06:04 ün 26. saniyesinde gerçekleşen patlamadan 25 saniye sonra yani 06:04:51’de kadraja gök yüzünden üssün bulunduğu bölgeye çarpacak şekilde bir cismin hızla girip çıktığı görülebilir. Bu da Ukrayna tarafından zayiatı arttırmak için birden fazla İHA ile eşzamanlı gerçekleştirilmiş bir hava saldırısı olma ihtimalini artırmaktadır.

Patlamanın gerçekleştiği 06:04:26
Üsse doğru inmekte olan İHA benzeri cisim 06:04:51

ÜSSÜN GÖRÜNTÜLERİ GEÇEN HAFTA YAYINLANMIŞTI!

Uzun menzilli Rus stratejik bombardıman uçaklarının Saratov bölgesindeki Engels hava üssünde konuşlandırıldığı tahmin ediliyor. Hatta daha önce Engels-2 adlı hava üssündeki bombardıman uçaklarına ait görüntüler Alman Spiegel dergisi tarafından yayımlanmıştı. Görüntülerdeki uçakların Ukrayna’yı vurmaya hazırlandığı üzerinde durulmuştu.

RUSYA, “KAZA” DEDİ!

Saratov bölge valisi, güvenlik güçlerinin “askeri tesislerde meydana gelen kaza raporlarını” kontrol ettiğini söyledi.

Öte yandan ülkenin iki farklı askeri bölgesinde eş zamanlı olarak meydana gelen iki patlamayla ilgili bu raporlar, saldırıların arkasında Ukrayna’nın olabileceği yönündeki spekülasyonları artırıyor.

PUTİN OLAYDAN HABERDAR!

Patlamaların olduğu gün düzenlenen basın toplantısında konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bildirilen iki olaydan haberdar edildiğini söyledi.

UKRAYNA ALARMDA!

Ukrayna ise Rusya’nın ülkeye yeni bir füze saldırısı dalgası başlattığını ve Kiev’de ve çoğu bölgede alarm durumuna geçildiğini ilan etti.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası