Patlamaların yaşandığı Rus üssünün uydu görüntüleri ortaya çıktı!

Patlamaların yaşandığı Rus üssünün uydu görüntüleri ortaya çıktı!

Patlamalarla sarsılan Engels-2 üssünden gelen yeni görüntüler Ukrayna’nın kamikaze İHA saldırısı yapmış olma ihtimalini güçlendiriyor.


Rusya’nın Engels-2 adlı hava üssüne ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

YENİ UYDU GÖRÜNTÜLERİ GELDİ!

Rusya 5 Aralık Pazartesi günü sabah saatlerinde ülkenin Saratov ve Ryazan bölgelerinde meydana gelen patlamalarla sarsılmıştı. Patlamaların sebebinin yeni bir Rus bombardımanından çekinen Ukrayna tarafından yapılan kamikaze İHA saldırısı olduğu düşünülmüştü. Saldırının yapıldığı bölgeden gelen ilk görüntülerde üsse doğru çakıldığı düşünülen İHA benzeri bir cisim kameralara yakalanmıştı. Engels-2 üssünden gelen yeni görüntüler İHA saldırısı ihtimalini güçlendiriyor.

PİST VE TU-95 GÖRÜNÜYOR!

Ukrayna İHA saldırısının hedefi olduğu düşünülen Rusya’nın Engels-2 adlı hava üssünden uydu görüntüleri gelmeye başladı. Bir @sarahHa42 adlı bir twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan fotoğraflarda hasar almış olan pist ve hasar aldığı iddia edilen bombardıman uçağı görünüyor.

İTFAİYE KÖPÜĞÜ!

Twitter kullanıcısı @sarahHa42’nin paylaştığı fotoğrafta Ukrayna’ya ait İHA’lar tarafından vurulduğu tahmin edilen bir Tu-95 uçağı görülüyor. Uçağın hasar almış olduğu iddia edilirken etrafındaki yangın söndürme köpüğü ve birkaç metre yakınındaki pist üzerindeki hasar almış bölge de uçağın aldığı hasarın muhtemel sebeplerine dair bir takım ipuçları sunuyor.

PİST HASAR ALMIŞ VE YANGIN ÇIKMIŞ!

Uçuş pistindeki hasar ve kararma asfalta çakılmış olan bir nesnenin bıraktığı hasara ve çarpmadan sonra gerçekleşmiş olan bir yangına işaret ederken uçağın etrafındaki yangın söndürme köpüğü de nesnenin çarpması sonucu bir yangın çıkmış olma ihtimalini daha güçlü bir hale getiriyor.

UÇAKTAKİ HASAR NET DEĞİL!

Uydu görüntüsünü paylaşan hesap hasar almış Tu-95’e işaret etse de uçağın aldığı hasarın boyutu bu görüntülerde net bir biçimde anlaşılamıyor.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası