Almanya’da darbe yanlısı çete çökertildi!

Almanya’da darbe yanlısı çete çökertildi!

Mevcut Alman Cumhuriyeti’ni yıkıp yerine II. Reich adlı bir imparatorluk kurmak isteyen darbe yanlısı çete Alman polisi tarafından yapılan operasyonla çökertildi. Irkçı ve anti-semitik komplo teorileriyle bilinen Reich Vatandaşları ve Almanya’yı bir “derin devletin” yönettiğini düşünen QAnon hareketinin mensupları darbe girişiminin arkasındaki gruplardandı.


Almanya’da darbe yapıp imparatorluk kurmayı planlayan çete çökertildi.

25 KİŞİ TUTUKLANDI!

Almanya’da ülke genelinde düzenlenen baskınlarda, hükümeti devirmeyi planladıkları şüphesiyle 25 kişi tutuklandı.

PARLAMENTOYU BASMAYI PLANLAMIŞLAR!

Aşırı sağcı ve eski askerlerden oluşan grubun, Reichstag adlı parlamento binasını basıp iktidarı ele geçirmek için bir “X Günü”ne hazırlandıkları ifade ediliyor.

BAŞA PRENSİ GEÇİRECEKLERDİ!

Darbecilerin planlarının merkezinde köklü bir aileden gelen Prens Heinrich XIII adlı bir aristokratın yer aldığı iddia ediliyor.

Federal savcılara göre Prens Heinrich XIII, 11 Alman eyaletinde tutuklanan darbeciler arasında elebaşı olduğu iddia edilen iki kişiden biri.

REİCH VATANDAŞLARI ÖRGÜTÜ ALMAN DEVLETİNİ TANIMIYOR!

Tutuklanan darbe yanlıları arasında, şiddetli saldırılar, ırkçı ve anti-semitik komplo teorileri nedeniyle uzun süredir Alman polisinin izlediği aşırılık yanlısı Reichsbürger (Reich Vatandaşları) hareketinin üyeleri de yer alıyor. Hareketin üyeleri, Modern Alman devletini de tanımayı reddediyorlar.

ALMANYA’YI “DERİN DEVLETİN” YÖNETTİĞİNE İNANIYORLAR!

Tutuklananlar içinde bulunan diğer şüpheliler ise Almanya’nın siyasi ipleri elinde tutan gizli bir “derin devlet”in elinde olduğuna inanan QAnon hareketine mensuplar.

İÇİŞLERİ BAKANI: “DEMOKRASİ DÜŞMANLARINA TÜM GÜCÜMÜZLE KARŞILIK VERECEĞİZ”

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, vatandaşlara yetkililerin “demokrasi düşmanlarına karşı” tüm gücüyle karşılık vereceğini söyledi.

İKİNCİ REİCH ADLI BİR İMPARATORLUK KURACAKLARDI!

Darbeciler 50 kişilik bir ekipten oluşuyor ve cumhuriyeti devirip yerine 1871 Almanya’sını örnek alan, İkinci Reich adlı bir imparatorluk kurmak için çalışıyorlardı.

ASKERİ KOLU DA VAR!

Federal savcılık, “grubun henüz bir adı yok” dedi. İçişleri bakanı ise örgütün bir “konsey” ve bir askeri koldan oluştuğunu söyledi.

ALMANYA TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK OPERASYON!

7 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen operasyon modern Alman tarihindeki en büyük operasyonlardan birisiydi. Almanya’nın 16 eyaletinin 11’inde gerçekleştirilen 150 operasyona 3 bin polis katıldı. Avusturya ve İtalya’da çeteyle bağlantılı iki kişi tutuklandı.

BADEN-WÜRTTEMBERGLİLER AKTİF!

Tutuklamaların neredeyse yarısı Baden-Württemberg ve Bavyera’nın güney eyaletlerinde gerçekleşti. Her beş Reichsbürger üyesinden biri güneybatıdaki Baden-Württemberg eyaletindendi.

SİLAHLI SALDIRI PALNLIYORLARDI!

Adalet Bakanı Marco Buschmann ise “anayasal kurumlara şüpheli bir silahlı saldırı planlandığını” tweetledi.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası