Libya’nın sabrı taşıyor: “Yunanistan’ın yaptığı sorumsuzluk!”

Libya’nın sabrı taşıyor: “Yunanistan’ın yaptığı sorumsuzluk!”

Yunanistan’ın Akdeniz’deki yayılmacı politikalarının yarattığı rahatsızlık Akdeniz’in güney kıyılarında da sabırları zorlamaya devam ediyor.


Libya Observer’ın haberine göre, Libya Dışişleri Bakanlığı, bugün yaptığı bir açıklamada Yunanistan’ı sorumsuzlukla suçladı.

YUNANİSTAN ORTALIĞI KARIŞTIRMANIN PEŞİNDE

Girit Adası’nın güneyinde ve güneybatısında, Libya’nın Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde doğal gaz aramaları yapmak üzere bazı uluslararası petrol şirketleriyle yaptığı sözleşmeyi eleştirdi.

Libya Dışişleri Bakanlığı,”Yunanistan’ın Akdeniz’deki “sorumsuz eylemlerinden” üzüntü duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“DENİZ SINIRLARIMIZI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Libya Dışişleri Bakanlığı, Libya’nın, deniz sınırlarını, mevcut tüm yasal ve diplomatik yollarla savunmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası