Time Dergisi Zelenskiy’i yılın adamı seçti!

Time Dergisi Zelenskiy’i yılın adamı seçti!

Time Dergisi Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’i ve “Ukrayna Ruhunu” yılın kişisi seçti. Derginin açıklamasında Zelensky’nin savaşın başından beri gösterdiği cesur tavra atıfta bulunan dergi seçildiği zaman komedyen diye dalga geçilen Zelensky’nin dünyayı kendi ritmine uydurduğu söylendi.


Time Dergisi, Zelensky’i Yılın Adamı seçti.

“CESARETİN BULAŞICI OLDUĞUNU KANITLADIĞI İÇİN!”

Time Dergisi, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’i yılın kişisi seçti. Dergi bu ödülün sebebini ise “cesaretin korku kadar bulaşıcı olabileceğini kanıtladığı için” sözleriyle açıkladı.

“UKRAYNA RUHU”

Derginin genel yayın yönetmeni Edward Felsenthal, Zelenskiy’nin seçiminin “Ukrayna ruhu” ile birlikte 2022 yılına dair “hatırlanan en net” olay olduğunu söyledi.

DÜNYA ZELENSKY’NİN RİTMİNE UYDU!

“Ukrayna savaşı insanı ister umutla ister korkuyla doldursun dünya 2022’de Volodymyr Zelensky’nin ritmine uydu” dedi.

2019’da Ukrayna’ya liderlik etmek üzere seçildğinde çoğu kişinin dalga geçtiği bir komedyenden cesur bir politikacıya dönüşen Zelenskiy, Rusya’nın 24 Şubat’taki işgalinden bu yana ülkesinin direnişine ilham vermek ve Ukrayna’ya uluslararası destek sağlamak için durmaksızın çalıştı.

Felsenthal, savaş başladığında Zelenskiy’nin kararının “Kiev’den kaçma değil, kalma ve destek toplama olduğunu” söyledi.

“Cesaretin korku kadar bulaşıcı olabileceğini kanıtladıkları, insanları ve ulusları özgürlüğü savunmak için bir araya getirmeye teşvik ettikleri, dünyaya demokrasinin ve barışın kırılganlığını hatırlattıkları için Volodymyr Zelensky ve Ukrayna’nın ruhu TIME’ın 2022 Kişisi oldu.” diye ekledi.

BİR MÜHENDİS, BİR GAZETECİ VE BİR DOKTOR!

Dergi ayrıca Ukrayna’nın ruhunu somutlaştırdığı söylenen kişilerin altını çizdi. Bunlar arasında Ukrayna’nın birbirine bağlı kalmasına yardımcı olan mühendis Oleg Kutkov, Kiev Independent’ın editörü Olga Rudenko ve İngiliz savaş doktoru David Nott vardı.

DERGİNİN GEÇTİĞİMİZ YILLARDAKİ SEÇİMLERİ!

Time’ın yıllık seçimi, 1927’de başladığından beri tartışmalara yol açtı. 2021’de yılın kişisi, yakın zamanda Twitter’ı satın alan teknoloji, telekom ve uzay patronu Elon Musk’dı. 2020’de unvan, o sırada ABD’nin gelecek dönem başkanı olan Joe Biden ve başkan yardımcısı Kamala Harris’e gitti.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası