Çin lideri Şi: “Tam bağımsız ve başkenti Kudüs olan bir Filistin’i destekliyoruz!”

Çin lideri Şi: “Tam bağımsız ve başkenti Kudüs olan bir Filistin’i destekliyoruz!”

Bu yıl ilk kez düzenlenen Çin-Arap zirvesine katılan Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping yaptığı konuşmada ülkesinin tam bağımsız ve başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin’i desteklediğini açıkladı.


Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi, tam bağımsız ve başkenti Kudüs olan bir Filistin devletini desteklediklerini açıkladı.

“TAM ÜYELİK ÇABALARINI DESTEKLİYORUZ!”

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping 9 Aralık Cuma günü Çin’in Filistin’e Birleşmiş Milletler’de tam üyelik kazanma çabaları için destek verdiğini açıkladı.

“BAŞKENTİ DOĞU KUDÜS OLAN BİR FİLİSTİN”

Çin Cumhurbaşkanı, Suudi başkenti Riyad’da düzenlenen Çin-Arap Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Başkenti Doğu Kudüs olan, 1967 sınırlarında tam egemen bir Filistin devletinin kurulmasını kesinlikle destekliyoruz.” dedi.

DÖNÜM NOKTASI OLAN ZİRVE!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, iki ülke Çin’in Arap dünyasıyla ilişkilerinde “çığır açan bir dönüm noktası” olarak nitelendirilen bir dizi zirveye doğru ilerlerken Perşembe günü Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’i karşılamıştı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Çin-Arap zirvesi dünyaya açılmaya devam eden Çin’in Arap dünyası ile kurduğu bu seviyedeki ilk zirve. Zirvenin gidişatı ve alınacak kararlar ise Arap dünyasının Batılı ortakları tarafından merakla izleniyor.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir