Politico Dergisi Putin’i “Yılın Eziği” seçti!

Politico Dergisi Putin’i “Yılın Eziği” seçti!

Politico Dergisi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Ukrayna savaşındaki başarısızlığından ve Rus ordusunun geri çekilmesinden dolayı “yılın eziği” seçti. Dergi yine de Putin’in inatçılığından dolayı tehlikenin devam ettiğini sözlerine ekledi.


Politico dergisi Rusya lideri Putin’i “yılın eziği” seçti.

KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARDI!

“Vladimir Putin’in büyük bir Rusya hayalinin gerçekleşmesi pek olası değil. Ukrayna’ya yönelik geniş çaplı saldırısı neredeyse başladığı kadar hızlı bir şekilde dağılmaya başladı. Putin uzun süredir Rusya’yı büyük güç haline geri döndürmeye çalışıyor. Bunun yerine, işgali ülkesini üçüncü sınıf bir statüye, hafife aldığı ve hor gördüğü bir düşmanı yenemeyecek duruma getirdi” dedi.

HAYALİ REFERANDUMLAR VE NÜKLEER TEHDİT!

Rusya’nın Batı üzerinde baskı kurmak için “hayali referandumlara ve sarsıcı nükleer tehditlere başvurduğunu” da sözlerine ekledi. Üstelik Putin’in inatçılığı nedeniyle Ukrayna’daki savaşın uzayacağını tahmin ettiler. Avrupa için bu, enflasyon, yüksek enerji fiyatları, gaz kıtlığı ve siyasi sistem üzerinde baskı anlamına gelecektir.

Politico, “Putin’in hayalini gerçekleştirememesi komşuları için bir kabus olmaya devam etmeyeceği anlamına gelmiyor” dedi.

RUS ERKEKLER ÜLKEDEN KAÇTI!

Ayrıca gazeteciler, Putin’in yüzbinlerce Rus’u askere alma kararının askerlik çağındaki erkeklerin ülkeyi terk etmeye başlamasına yol açtığını da sözlerine ekledi.

UKRAYNA CEPHEDE İLERLİYOR!

Bu arada, toprak kazanımları, Batı silah tedariki ve ele geçirilen Rus teçhizatıyla cesaretlenen Ukrayna ordusu baskı uygulamaya devam ediyor.

SERGEY LAVROV’A KARANLIK DİPLOMAT!

Ayrıca Dergi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’a da “karanlık diplomat” dedi.

“72 yaşındaki Dışişleri Bakanı elindeki propaganda araçlarıyla, küresel gaz ve tahıl açlığını başarıyla kullandı.Bunu yaparken Batı’nın eski sömürgeleriyle olan karmaşık ilişkisinden yararlandı.

ZELENSKİ “YILIN ADAMI SEÇİLMİŞTİ!”

Öte yandan dün Time dergisi de Ukrayna Başkanı Zelensk’yi yılın adamı seçmişti.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir