BAE askerlerinin Yunanistan’da aldıkları eğitimin detayları

BAE askerlerinin Yunanistan’da aldıkları eğitimin detayları

Birleşik Arap Emirlikleri ordusu, Yunanistan’da askeri eğitim görüyor. Eğitim verilen konulardan birinin “şehir savaşı” olması dikkat çekti.


Birleşik Arap Emirlikleri ordusunun askerleri Yunanistan’da eğitim görüyor. Bahse konu eğitime 2 BAE komutanı da gözlemci olarak katıldı.

BAE VE YUNANİSTAN “ŞEHİR SAVAŞINA” HAZIRLANIYOR

Baı Trakya’da yayın yapan Birlik Gazetesi’nden İlhan Tahsin’in aktardığı bilgilere göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ordusuna bağlı 4 subay ve 23 astsubayın eğitimi, 71’inci Hava İndirme Tugayı’nın (71 A/M TAX “PONTOS”) Ulusal Standart Şehir Muharebesi Eğitim Merkezi’nde (SCCTC) gerçekleştiriliyor.

Image

HANGİ KONULARDA EĞİTİM ALIYORLAR?

Eğitimin konuları ise şu şekilde:

– Şehir savaşının ilke ve prosedürlerine dair bilgilendirme

– Hızlı ip ve halat teknikleri ile yere indirme

– Portatif ağır silah kullanımı ve omuzdan atılan silahlar

– Savaş alanında ilk yardım sağlanması

Image

Eğitim faaliyetleri, Yunanistan – Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) 2022 Askeri İşbirliği Programının (MCP) bir parçası olarak gerçekleştiriliyor.

Image

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası