Fransızlar “LaFarge” şantiyesini bastı: Makinaları ateşe verdi!

Fransızlar “LaFarge” şantiyesini bastı: Makinaları ateşe verdi!

DAEŞ ve PKK’ya Suriye’de verdiği destek ortaya çıkan Fransız şirketinin şantiyesini Fransızlar bastı. İş makinaları ateşe verildi.


TRT’nin Batı propagandasına karşı kanıtlar sunduğu ve başta Fransa olmak üzere tüm dünyada büyük yankı uyandıran araştırmacı gazetecilik belgeseli “The Factory” (Fabrika) fark yaratmaya devam ediyor.

FRANSIZLAR LAFARGE’I BASTI

DAEŞ’i ve sonra da PKK’yı desteklediği ve fonladığı belgelerle ortaya çıkan La Farge isimli fransız çimento şirketine Fransızlar saldırdı.

Fransa’nın Marsilya şehrinde 200’den fazla kişi LaFarge çimento fabrikasının bir şantiyesine girerek protesto etti. Göstericiler LaFarge’ın kamyon ve iş makinalarını yaktı ve şantiyeye zarar verdi.

ETME BULMA DÜNYASI

Düşündürücü görüntüler, akıllara eski zamanlarda PKK’nın bastığı şantiyeleri getirdi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası