Rusya bu kez çizgiyi aşmış olabilir: Daha ufacık çocuk!

Rusya bu kez çizgiyi aşmış olabilir: Daha ufacık çocuk!

Rusya’nın savaşta çocukları kullandığı görüntüler servis edildi. Lugansk bölgesinde asker kıyafetleri giymiş ufacık bir çocuğun söyledikleri ve muhabirin duyarsızlığı tepki çekti. İşte o anlar…


Rusya’nın işgali altındaki bölgelerden biri olan Lugansk’da, Rus bir muhabir tarafından çekilen bir propaganda videosu tüm dünyadan tepki çekti.

Telegram’da (@luganmedia) Lugan Medya ismiyle yayın yapan Rus propaganda organı, bu kez çizgiyi aşmış olabilir. Zira tüm gözler Uluslararası Af Örgütü’ne çevilmiş durumda.

ÇOCUK ASKER: “TANK SÜRMEK VE RUSYA İÇİN SAVAŞMAK İSTİYORUM”

Herkesi ayağa kaldıran şey ise ufak bir çocuğun çatışmalardan hiç de uzak olmayan bir bölgede asker kıyafetleriyle muhabire röportaj vermesi oldu. Ufak çocuk, hayatta ne istediği sorulduğunda “Tank sürücüsü” olmak istediğini” ve “Rusya için savaşmak istediğini” söylerken görülüyor.

PKK ve Ermenistan’ın çocuk askerlerinin geçtiğimiz yıl fotoğraflarının ortaya çıkmasını anımsatan görüntüler, “Rusya da mı çocuk asker kullanıyor?” sorusunun sorulmasına neden oldu.

MUHABİRDEN PUTİN’E TUHAF “SELAM”

Muhabirin kaskında, Asya dillerine benzeyen şeyin ne olduğu da sosyal medyada gündem olan diğer bir detay.

Görünüşe göre söz konusu sembol, Japonya’nın Kyokushin karatesinin sembolü. Ne ilgisi var diyebilirsiniz, fakat araştırmalarımıza göre bu; Putin’in uzmanı olduğu karate türünün ta kendisi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası