Uganda istihbaratı, facia planını önledi!

Uganda istihbaratı, facia planını önledi!

Uganda ordusu, Salı günü yaptığı açıklamada, 11 ADF teröristinin bu yıl bilinen ilk saldırı girişiminde Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Uganda’ya geçtikten sonra Uganda ordusu tarafından öldürüldüğü bildirildi.


DAEŞ’in Orta Afrika kolu olduğunu iddia eden Müttefik Demokratik Güçler olarak Türkçe açılabilecek ADF terör örgütü, binlerce Kongolu sivili katletmek ve Uganda’da bombalı saldırılar düzenlemekle suçlanıyor.

UGANDA İSTİHBARATI YÜZLERCE HAYAT KURTARDI

Uganda ordusu sözcüsü Tuğgeneral Felix Kulayigye yaptığı açıklamada, “Dün gece tahmini 20-30 ADF teröristi Semliki Nehri’ni geçti. İstihbaratımız onların geleceğini önceden öğrendi ve bu sayede yakalandılar.” dedi.

UGANDA TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLI

“ADF teröristleriyle kararlı bir şekilde başa çıkmak için bir mücadelemiz sürüyor” ifadelerini kullanan Tuğgeneral, 11 teröristin öldürüldüğünü, sekiz kişinin de gözaltına alındığını da sözlerine ekledi.

Operasyon hala devam ediyor.

BÖLGEDE 120 TERÖR ÖRGÜTÜ 12 FAKLI SAVAŞ YÜRÜTÜYOR

ADF, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin değişken doğusunda faaliyet gösteren 120’den fazla silahlı grup arasında en vahşi olanlarından biri.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası