Su aygırı, 2 yaşındaki çocuğu önce yuttu sonra da kustu!

Su aygırı, 2 yaşındaki çocuğu önce yuttu sonra da kustu!

Uganda’da 2 yaşındaki bir çocuk, evinin yakınında bir göl kenarında oynarken doğal ortamındaki bir su aygırı tarafından yutuldu. Su aygırı daha sonra çocuğu “canlı olarak” kustu


Paul Iga isimli ufak bir çocuk, Edward Gölü’nün kenarından yaklaşık 500 metre uzaktaki bir su aygırının midesine girip çıktı.

The Telegraph’ın haberine göre, su aygırı çocuğu “kafasından tuttu ve vücudunun çoğunu yuttu” dedi.

Ancak cesur bir köylü olan Chrispas Bagonza isimli kişi, neyse ki olaya tanık oldu ve su aygırını durdurmak için su aygırına taş atmaya başladı.

Su aygırının yaşanan olaylara şaşırmış göründüğü aktarılırken, suya girmeden hemen önce yuttuğu çocuğu tükürdüğü bilgisi paylaşıldı.

“BUNUN İÇİN TÜM CESARETİNİ GÖSTERMESİ GEREKTİ”

Polis, “Yakınlarda bulunan Chrispas Bagonza adlı bir kişinin, su aygırını taşlayıp korkutarak, kurbanı ağzından çıkarmasını sağladı. Bunun için tüm cesaretini göstermesi gerekti.” ifadelerini kullandı.

İki yaşındaki Paul yaralı halde tedavi için yakınlardaki bir kliniğe götürülürken, mucizevi bir şekilde saldırıdan canlı kurtuldu.

Genç çocuğun Bwera’daki bir hastaneye sevk edildiği ve sadece kuduz aşısı yaptırdıktan sonra taburcu edildiği bildirildi.

BÖLGEDEKİ SU AYGIRLARINA KARŞI UYARI

Uganda Polisi yaptığı açıklamada, “Bu, bir su aygırının Edward Gölü’nden çıkıp küçük bir çocuğa saldırdığı ilk olay.” diyeerk durumun anormalliğinin altını çizdi.

Polis, Uganda ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti arasındaki sınırda Kraliçe Elizabeth Ulusal Parkı içinde yer alan Katwe Kabatoro Belediyesi sakinlerine suaygırlarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattı.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası