Yunan Genelkurmay Başkanı’nın aklında helikopterden atlarken bile Türkiye var!

Yunan Genelkurmay Başkanı’nın aklında helikopterden atlarken bile Türkiye var!

Türkiye’nin uluslararası arenada ve savunma sanayisinde yaptığı tarihi atılımlar, Yunanistan’ın psikolojisini bozmuş durumda. Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, helikopterden denize atlarken bile laf yarıştırma peşinde: “Geceleri daha iyiyiz.”


Yunanistan Genel Kurmay Başkanı Konstantinos Floros, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz” uyarısına cevap niteliğinde tuhaf bir mesaj verdi.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİ ÖZGÜVENSİZLİKLERİNİ TETİKLEDİ

Batı Trakya’da yayın yapan Birlik Gazetesi’nden İlhan Tahsin’in aktardığına göre, Yunan Genelkurmay Başkanı Floros, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda söylediği “Bir gece ansızın gelebiliriz” söylemine bir şekilde cevap vermeye çabalıyor.

Atina’nın Nea Perama bölgesinde bulunan Özel Kuvvetler Eğitim Merkezi’ne giderek yeni kurulan Özel Harp Komutanlığı’ndan personel ile birlikte Chinook helikopterinden paraşütle denize serbest atlayış yaptı.

HELİKOPTERDEN ATLARKEN BİLE AKLINDAYIZ

Helikopterden kendini atarken bile Türkiye’ye cevap yetiştirmek peşinde olan Genelkurmay Başkanı Floros’un Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım dikkat çekti.

Image

Yunan komutan, “Gün çok iyi başladı! Geceleri çok daha iyiyiz!” paylaşımında bulundu.

YUNAN BASINININ DA DİKKATİNİ ÇEKTİ

Öte yandan Yunan basını Floros’un bu paylaşımını, “GEETHA Başkanı (Floros) paraşütle denize atlıyor ve Erdoğan’a cevap veriyor: “Gece biz daha iyiyiz.” manşeti ile haberleştirdi.

ATLAYIŞI “GÜNDÜZ” YAPMASI ANLAŞILAMADI

Geceleri gündüzden daha iyi olduklarını göstermek için gündüz vakti atlayış gerçekleştiren Floros, Yunan askerlerinin moralini yükseltebildi mi bilinmiyor, fakat Türk ordusu, “gece” de operasyon yürütebilen nadir ordulardan biri.

Aşağıda Milli Savunma Bakanlığımızın paylaşmış olduğu videoyu ve gece olduğunu görebilirsiniz.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası