Avusturya’da insanların üzerine çığ düştü: Kayıplar var!

Avusturya’da insanların üzerine çığ düştü: Kayıplar var!

Dünyaca ünlü kayak merkezinde çığ düştü. 2 kişi hala kar altında. Arama çalışmaları devam ediyor.


Avusturya Haber Ajansı’nın (APA) bildirdiğine göre, Pazar günü batı Avusturya’daki Lech/Zuers serbest kayak bölgesinde çığ felaketi yaşandı.

DÜNYACA ÜNLÜ KAYAK MERKEZİNDE ÇIĞ FACİASI

Çığ, Türkiye saatiyle Pazar günü saat 17:00 sıralarında meydana geldi. Çığ düşmesinin ardından hızlı bir şekilde kara gömüldüğü düşünülen 10 kişinin arama çalışmalarına başlandı.

APA, olaydan kısa süre sonra çok sayıda helikopter ve arama ekibinin bölgeye gönderildiğini aktardı.

BİRİNİN ÇEKTİĞİ VİDEO SAYESİNDE ARAMA BAŞLADI

Lech/Zuers turizm ofisinden Hermann Fercher, 10 kişinin çığın altında kaldığı şüphesinin, sağ kurtulmuş bir kayakçı tarafından “şu anda bulunamayan bazı kayakçıların çığın altında kaldığı anları” gösteren bir videoya dayandığını söyledi.

Videoda görünen kayakçılardan altısı yara almadan kurtuldu. İkisi ise yaralı halde kardan çıkarıldı.

Diğer ikisine ise hala ulaşılabilmiş değil…

Lech/Zuers kendisini “dünyanın en iyi kayak alanlarından biri” ve Alpin kayağın beşiği olarak pazarlıyor. Tesisin web sitesinde bulunan, kayak koşullarıyla ilgili son giriş kontrol edildiğinde, olaydan önce “kritik çığ tehlikesi” konusunda uyarıda bulunulduğu da görülebiliyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası