Bahmut: Ukrayna savaşının yeni merkez üssü!

Bahmut: Ukrayna savaşının yeni merkez üssü!

Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov, savaş hattının uzunluğunu açıkladı. Ukrayna ordusu Rusları iki farklı bölgeye püskürttü. Savaşın merkez üssü yeni bir yere mi taşındı? Detaylar haberimizde…


Rusya Ukrayna’yı işgal girişimine devam ederken yeni gelişmeler yaşanıyor.

SAVAŞ HATTININ KAÇ KİLOMETRE OLDUĞUNU AÇIKLADI!

Rusya Genelkurmay Başkanı, yaptığı açıklamada, “Ukrayna’daki birliklerinin Moskova’nın ilhak ettiğini iddia ettiği Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk’in kurtuluşunu tamamlamaya odaklandığını” söyledi.

Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov, verdiği bir demeçte “Cephe hattındaki durum istikrara kavuştu ve askerlerimizin ana çabaları artık Donetsk Halk Cumhuriyeti topraklarının kurtarılmasını tamamlamaya odaklandı” ifadelerini kullandı ve ekledi; “Savaş hattının 815 kilometreyi aştı”.

Gerasimov, Rus silahlı kuvvetlerinin “1.300’den fazla kritik hedefi vurduğunu ve bunun Ukrayna silahlı kuvvetlerinin savaş potansiyelini önemli ölçüde azalttığını” söyledi.

RUS ORDUSU İKİ FARKLI BÖLGEYE PÜSKÜRTÜLDÜ!

İnzhal füzeleri de dahil olmak üzere “hipersonik füzelerin savaş koşullarında ilk kez kullanıldığını” kaydetti; “Ukrayna topraklarının derinliklerindeki kritik ulaşım ve enerji altyapısına hasar verilmeye devam ediyor” dedi.

Ukrayna’nın başarılı karşı saldırıları, Rus birliklerini Harkov ve Herson bölgelerine geri püskürttü ve ardından savaşın merkez üssü Bahmut’ta doğru kaydı.

Ukrayna’yı işgal girişimi fiyaskoyla devam eden Rusya, Ukrayna’nın enerji altyapısını yok ediyor ve kış şartlarında milyonlarca insan doğalgaz ve elektrikten yoksun.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası