İsrail, kendine ait “11 adet” F-35’in uçuş iznini iptal etti

İsrail, kendine ait “11 adet” F-35’in uçuş iznini iptal etti

Türkiye’nin de yakından takip ettiği F-35 projesinde aksilikler yaşanmaya devam ediyor. Art arda yaşanan kazaların ardından İsrail, kendi F-35’leri hakkında dikkat çeken bir karar aldığını açıkladı.


Projenin ortağı olmasına ve parasını ödemiş olmasına rağmen Türkiye’ye verilmeyen F-35 savaş uçaklarının iki yakası bir araya gelmedi.

İSRAİL F-35’LERİNİN UÇUŞ İZNİNİ İPTAL ETTİ

İsrail merkezli Haaretz’den Yaniv Kuboviç’in bildirdiğine göre İsrail Hava Kuvvetleri yaşanan son olaylardan endişeli.

Aktarılan bilgilere göre İsrail Hava Kuvvetleri, dün kendisine ait 11 adet F-35 savaş uçağının uçuş izinlerini bir sonraki emre kadar iptal etti.

F-35’lere uçuş yasağı getirilmesinin sebebinin ise “iki hafta önce ABD’de yaşanan kazaya benzer bir kazanın olma ihtimalini önlemek” olduğu ifade edildi. İsrailli yetkililer, F-35’in yaşadığı kazalara sebep olan problemlerin çözülebilmesi için bunun gerekli olduğunu söyledi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası