New York’ta sürücüler araçlarında donmuş olarak bulundu!

New York’ta sürücüler araçlarında donmuş olarak bulundu!

Filmlerde görmeye alışık olduğumuz gerçeküstü görünen sahneler ABD’de yaşanıyor. Görülmemiş bir soğuk ve kar fırtınası New York eyaleti başta olmak üzere bir okyanustan diğerine tüm ABD’yi vurmuş durumda. En az 30 kişi soğuk yüzünden yaşamını yitirdi. Bazı sürücülerin araçlarında donmuş halde bulundukları bildirildi.


Ölümcül bir kar fırtınası Noelde New York eyaletinin Buffalo şehrini kelimenin tam anlamıyla dondurdu. Benzeri görülmemiş kar fırtınası, sürücüleri arabalarında mahsur bıraktı, binlerce evin elektriğini kesti ve ölü sayısını artırdı.

ABD’DE EN AZ 30 KİŞİ SOĞUKTAN ÖLDÜ

Elde edilen son raporlara göre ABD’de en az 30 kişi öldü. ABD merkezli NBC News’in aktardığı hesaplamalara göre, bir okyanustan diğerine tüm ülkeyi etkisi altına alan kar fırtınasının sebep olduğu can kaybı sayısı artabilir.

Tam olarak kaç kişinin öldüğü bile henüz netlik kazanmadı. Örneğin yine ABD merkezli CNN, toplam 26 kişinin soğuk hava şartları nedeniyle öldüğünü söylemişti.

Can kayıplarının çoğu, New York eyaletinin batısındaki Erie Gölü’nün kenarında bulunan Buffalo ve çevresinde yoğunlaştı. Göl etkisiyle artan kar yağışı bu noktada akılalmaz koşullar yaratmış gibi görünüyor.

Image

ARABALARINDA DONARAK ÖLDÜLER

Erie İlçe Yöneticisi Mark Poloncarz, fırtınada teyit edilen ölü sayısının Buffalo bölgesinde, sadece bir gecede bildirilen 3’ten, Pazar günü 12’ye çıktığını söyledi. Poloncarz, en son kurbanların bazılarının arabalarda ve bazılarının da karda bulunduğunu söyledi ve bilançonun daha da artabileceğini sözlerine ekledi.

ULUSAL MUHAFIZLAR DESTEĞE ÇAĞRILDI

Poloncarz, Cuma gününden bu yana araç kullanma yasağına rağmen, yüzlerce Erie İlçesi sürücüsünün hafta sonu araçlarında mahsur kaldığını ve Ulusal Muhafız birliklerinin hava koşulları nedeniyle karmaşıklaşan kurtarma çalışmalarına yardım etmek için çağrıldığını söyledi.

Poloncarz, Pazar günü Twitter’da “Bu, hiçbirimizin umduğu veya beklediği Noel değil” dedi ve ekledi: “Sevdiklerini kaybeden ailelere en derin başsağlığı diliyorum.”

HALKTAN DA YARDIM İSTENDİ

Buffalo polis departmanı, arama ve kurtarma çabalarına halkın yardım etmesi için internet üzerinde bir talepte bulundu ve “kar arabası olan ve yardım etmeye istekli olanlardan” talimat alabilmeleri için özel olarak kurulan bir yardım hattını aramalarını istedi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası