Rus oligarklar, aynı otelde birbiri ardına tuhaf şekilde öldü!

Rus oligarklar, aynı otelde birbiri ardına tuhaf şekilde öldü!

Hindistan’da ya büyük bir istihbarat oyunu dönüyor, ya da görülmemiş tesadüfler zinciri art arda yaşanıyor. İşte aynı telde birbiri ardına tuhaf şekillerde ölen Rus oligarklar…


Hindistan polisi, “Moskova’nın Ukrayna’daki savaşını” ve “seyahat ettiği arkadaşlarından birinin beklenmedik ölümünü eleştirdiği” bildirilen zengin bir Rus oligarkın, tıpkı arkadaşı gibi tuhaf bir şekilde ölmesini soruşturduğunu açıkladı.

65 yaşındaki Pavel Antov’un cesedi, Cumartesi günü, diğer üç Rus vatandaşıyla tatilde olduğu Hindistan’ın doğusundaki Odisha eyaletindeki lüks bir otelde, kaldığı binanın önünde kanlar içinde yatarken bulundu.

RUS OLİGARKLAR AYNI OTELDE TEK TEK ÖLÜYOR

Sosis kralı olarak bilinen Antov dışında, aynı seyahat ekibinin bir başka üyesi olan Vladimir Bidenov’un da aynı otelde kalp krizi geçirdikten iki gün sonra öldüğü detayı dikkatlerden kaçmadı.

Salı günü polis, güvenlik kamerası görüntülerini incelediklerini, otel personelini sorguladıklarını ve otopsi raporlarını beklediklerini, ancak şu ana kadar herhangi bir cinayet belirtisi olmadığını bildirdi.

Bölgenin polis şefi Rajesh Pandit, AFP haber ajansına “İki Rus vatandaşının ölümüyle ilgili tüm olası teoriler değerlendiriliyor.” dedi.

“ARKADAŞININ ANİ ÖLÜMÜNE ÜZÜLÜP DÜŞMÜŞ OLABİLİR”

Bidenov’un ölümüne aşırı alkol ve/veya aşırı dozda uyuşturucu neden olmuş olabilir. Polis, “Şimdiye kadar edinilen bulgulara göre, Antov yanlışlıkla otelin terasından düşmüş gibi görünüyor” dedi. Polis şefi, “Muhtemelen arkadaşının ölümünden üzüntü duydu ve otelin terasına çıktı. Muhtemelen sarhoşken oradan düşerek öldü.” ifadelerini kullandı ve “Antov ve arkadaşlarının bu ay Odisha’ya geldiklerini ve geçen hafta başında Rayagada’nın güney bölgesindeki otellerine gelmeden önce birkaç yeri ziyaret ettiklerini” sözlerine ekledi.

Rus oligarklara eşlik eden iki yerel seyahat acentesi, grubun -hala- hayatta olan diğer iki Rus üyesiyle birlikte sorgulandı.

Odisha polisi yaptığı açıklamada, polis şefinin iki ölümle ilgili “CID’ye (Ceza Soruşturma Departmanına) soruşturmayı devralması emrini verdiğini” söyledi.

HEM RUS MİLYARDER HEM DE POLİTİKACIYDI

Antov, et işleme şirketinin bulunduğu başkent Moskova’nın 150 km doğusundaki Vladimir şehrinde bir politikacıydı. Sosis Kralı olarak bilinen isim, 2018’den beri bölgesel parlamento üyesiydi ve Başkan Vladimir Putin’in Birleşik Rusya partisini temsil ediyordu.

Antov’un ölümü Rusya’da Yasama Meclisi başkan yardımcısı Vyacheslav Kartukhin tarafından Telegram üzerinden şu sözlerle duyuruldu:

“Başarılı bir girişimci ve hayırsever olan meslektaşımız Pavel Genrihovich Antov trajik koşullar nedeniyle hayatını kaybetti. Birleşik Rusya fraksiyonunun milletvekilleri adına, ailesine ve arkadaşlarına derin başsağlığı diliyorum.”

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası