Seferberliğe katılan Rus askerlerine “sperm” teşviği!

Seferberliğe katılan Rus askerlerine “sperm” teşviği!

Rus Devletine ait TASS haber ajansının Çarşamba günü bildirdiğine göre, Ukrayna’daki “askeri operasyonlar” için seferberlik hamlesinin parçası olan Rus birlikleri, spermlerini sperm bankalarında ücretsiz olarak dondurma hakkına sahip olacak.


Rusya Avukatlar Birliği başkanı Igor Trunov’a atıfta bulunan TASS, Sağlık Bakanlığı’nın seferberliğe katılan Rus erkeklerinin ücretsiz sperm dondurması planıyla ilgili bütçe yardımı talebine yanıt verdiğini bildirdi.

SAĞLIK BAKANLIĞI BÜTÇE İÇİN ONAY VERDİ

Trunov’un “Bakanlık, 2022-2024 özel askeri operasyonuna katılmak üzere seferber edilen vatandaşlar için sperm hücrelerinin (spermatozoa) ücretsiz muhafazası ve depolanması için federal bütçeden mali destek olasılığını belirledi” dediği aktarıldı.

DEPOLANAN BİYOMATERYALLE ÜCRETSİZ OLARAK KULLANILABİLECEK

Aileler, zorunlu sağlık sigortalarının izin vermesi şartıyla, depolanan spermleri ücretsiz olarak da kullanabilecek.

Rusya, Eylül ayında başlattığı bir seferberlik hamlesinde Ukrayna’daki “özel askeri harekatı” olarak adlandırdığı savaşı desteklemek için 300.000’den fazla yedek askeri göreve çağırdı.

RUS ERKEKLERİ ÜLKELERİNİ TERK ETTİ

Seferberlik, yüz binlerce Rus erkeğinin askere alınmamak için ülkeden kaçmasına neden olmuş ve Rusya’nın Şubat ayında Ukrayna’ya asker göndermesinden bu yana en büyük Kremlin karşıtı protestoların fitilini yakmıştı.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası