American Airlines personeli, uçağın çalışan motoruna kapıldı!

American Airlines personeli, uçağın çalışan motoruna kapıldı!

American Airlines’ın yer ekibinden bir çalışan, Alabama’daki bir havalimanında bir uçağın çalışan motorunun içine çekilerek korkunç şekilde can verdi.

ABD Federal Havacılık Dairesi (FAA), yaptığı açıklamada, Alabama’daki Montgomery Belediyesi’nin Havaalanında bir American Airlines kargo uçağının park ettiği rampada, bir havalimanı işçisinin uçağın çalışan motoruna çekilerek can verdiğini açıkladı.

FAA ve Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu, bir Embraer E175 olan American Airlines Flight 3408’in Dallas’tan geldikten sonra, kapıya park edildiği noktada meydana gelen olayı araştıracağını söyledi. FAA, olaydan sonra havaalanının kapatıldığını da sözlerine ekledi.

HAVAYOLU’NUN YER EKİBİ ÜYESİ MOTORA KAPILDI

Soruşturmadan sızan ilk detaylar göre, hayatını kaybeden işçinin, uçağın çalışan motorlarından birine çekilerek can verdiğini gösteriyor. Sebebi ise yüksek ihtimalle kaza.

Uçuş, American Airlines Group’un yüzde yüz iştiraki olan Envoy Air tarafından gerçekleştirilmişti.

Havaalanı, ölen işçinin, başka bir American Airlines’ın yan kuruluşu olan Piedmont Airlines için çalışan bir yer ekibi çalışanı olduğunu söyledi, ancak ayrıntı vermedi.

Havayolu ise, aktif soruşturma hakkında yorum yapmayı reddederek, “İlgili herkesin bu zor zamanda ihtiyaç duydukları desteği almasını sağlamaya odaklandık.” dedi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası