Facia: Çoğu çocuk 9 kişi “üzerine basılıp” boğularak öldü!

Facia: Çoğu çocuk 9 kişi “üzerine basılıp” boğularak öldü!

Uganda’nın başkenti Kampala’da yeni yıl kutlamaları sırasında aşırı kalabalık yüzünden izdiham yaşandı. İnsanların birbirini ezdiği ve “nefessizliken boğduğu” korkunç olayda çoğu çocuk en az dokuz kişi öldü.


Uganda, yeni yıla, duyanların klostrofobisinin zıplayacağı bir facia ile girdi.

ÇOCUKLARIN ÜZERİNE BASARAK, YETİŞKİNLERİ BOĞARAK ÖLDÜRDÜLER

Havai fişek gösterisine de ev sahipliği yapan bir alışveriş merkezinde meydana gelen faciada üstelik çok sayıda çocuk hayatını kaybetti.

“Çoğunluğu çocuk” olarak tanımlanan 5 kişinin “üzerine basılması”” sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Kampala polisi, Freedom City Alışveriş Merkezi’ndeki bir konsere çok fazla sayıda kişinin katıldığını söyledi. Gece yarısı havai fişeklerini görmek için dışarı çıkan insanlar, tekrar içeri girmeye çalıştıklarında bir izdiham meydana geldiği söyledi.

Birkaç kişi hastaneye kaldırıldı, fakat daha sonra ölü sayısı dokuz olarak açıklandı.

“NEFES ALAMADI VE SONUNDA ÖLDÜ”

Bir görgü tanığı, arkadaşı da dahil olmak üzere insanların zıt yönlerde hareket eden kalabalığın arasında kaldıktan sonra nefessizlikten boğulduğunu açıkladı. Ramadhan Aphongo, yerel yayıncı NTV’ye kurbanlar arasında bir arkadaşının da olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Eğleniyordu ama nefes alamadı ve sonunda öldü.”

Soruşturma sürüyor.

Covid-19 salgınının başlamasından bu yana ilk kez yılbaşı için kısıtlama olmadan büyük buluşmalara izin verilmişti.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası