Makiivka saldırısının ardından Ruslar öfke kusuyor!

Makiivka saldırısının ardından Ruslar öfke kusuyor!

Ukrayna’nın, Makiivka’daki Rus karargahını vurmasının ardından Rusya’da tepkiler dinmiyor. Halk öfkeli.

Ukrayna’daki Rus işgali bugün yeni bir olaya sahne oldu.

ASKERİ BLOG YAZARLARI ÖFKELİ

Çoğunun yüzbinlerce takipçisi olan Rus askeri blog yazarları, büyük yıkımdan komutanları suçladılar. Bu olayın, Ukrayna roketlerinin menzili içinde olduğunu bilmelerine rağmen, kışla ile aynı binada cephane depoladıkları için yaşandığını iddia ettiler.

Doğu Ukrayna’daki Rus yanlısı birliklerin eski komutanı ve en yüksek profilli Rus milliyetçi askeri blog yazarlarından biri olarak ortaya çıkan Igor Girkin, ölü sayısının yüzlerce olduğunu söyledi. Girkin daha sonra gönderisini düzenleyerek bu sayıya yaralıların da dahil olduğunu belirtti. Mühimmatın bölgede depolandığını ve oradaki Rus askeri teçhizatının kamufle edilmediğini iddia etti.

OLANLAR KORKUNÇ

Bir başka milliyetçi blog yazarı Rybar, yaklaşık 70 askerin öldüğünü ve 100’den fazla askerin yaralandığını doğruladı.

Telegram’da 700.000’den fazla takipçisi olan başka bir Rus askeri blog yazarı olan Archangel Spetznaz Z, “Makiivka’da olanlar korkunç” diye yazdı.

“Bir aptal bile o binanın toplarla dahi vurulması durumunda çok sayıda yaralı veya ölü olacağını anlar. Böyle bir binaya çok sayıda personel yerleştirme fikrini kim buldu?” dedi. Archangel Spetznaz Z, komutanların, savaş alanında kargaşa içinde depolanan cephaneyi kesinlikle umursamadıkları söyledi ve ekledi “Her hatanın bir ismi var.”

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir