ABD’ye güvenen Güney Kore lideri ortada kaldı: Biden yalanladı!

ABD’ye güvenen Güney Kore lideri ortada kaldı: Biden yalanladı!

Son günlerde hızla artan ve daha da artacağa benzeyen askeri gerilimde ABD’ye güvenen Güney Kore lideri, ABD Başkanı Joe Biden tarafından yalanlandı.

ABD Başkanı Joe Biden, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’nin Güney Kore ile ortak nükleer tatbikatları görüşmediğini söyledi.

ABD GÜNEY KORE’Yİ ORTADA BIRAKTI

Bu sözler, Güney Koreli mevkidaşının Kuzey Kore ile gerilim artarken yaptığı son açıklamalarla çelişiyor.

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, Seul ve Washington’un ABD’nin nükleer unsurlarını da kullanacağı olası ortak tatbikatları tartıştığını söylemişti. ABD’ye güvenip konuşan Güney Kore liderinin ülkesini, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, “şüphesiz düşmanı” olarak damgaladı.

Biden, Beyaz Saray’daki gazeteciler tarafından şu anda Güney Kore ile ortak nükleer tatbikatları görüşüp görüşmediği sorulduğunda, net bir şekilde “Hayır,” dedi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası