İki helikopter havada birbirini biçti!

İki helikopter havada birbirini biçti!

Avustralya’nın Gold Coast sahilinde bulunan Sea World yakınlarında feci bir kaza gerçekleşti. Kazada iki helikopterin havada çarpışması sonucu dört kişi öldü.

Queensland Polisi, ilk bulguların, kazanın bir helikopterin kalktığı ve diğerinin de indiği sırada meydana geldiğini gösterdiğini söyledi.

Ölenlerin hepsi aynı helikopterde seyahat ediyorlardı. Diğer üç yolcunun da durumu kritik.

Bir Dışişleri sözcüsü kazada ölenler arasında iki İngiliz vatandaşının da olduğunu söyledi.

Yetkililer, isimleri açıklanmayan iki kurbanın ailelerine taziyelerini iletti ve “yerel makamlarla temas halinde” kalmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Acil iniş yapan diğer helikopterdeki altı kişiden beşi ise hafif yaralandı.

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, tüm ülkenin bu “korkunç ve trajik olay” karşısında şokta olduğunu söyledi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası