Sıra Kamerun’da mı? Askerlere kanlı saldırı!

Sıra Kamerun’da mı? Askerlere kanlı saldırı!

Kamerun’daki askeri ve yerel kaynaklar, yaptıkları açıklamada, ülkenin bir bölgesi olan Uzak Kuzey’de teröristler tarafından pusuya düşürülen bir askerin öldüğünü ve bir askerin de yaralandığını açıkladı.

AFP’ye konuşan iki kaynak, bahse konu saldırının Boko Haram ve (DAEŞ’in bir kolu olan) ISWAP teröristlerinin kan kusturduğu Ldaoussaf kasabasında meydana geldiğini söyledi.

Üst düzey bir ordu yetkilisi, “Askerlerimiz bir devriye sırasında teröristler tarafından pusuya düşürüldü,” dedi ve bir askerin öldürüldüğünü ve bir diğerinin de yaralandığını sözlerine ekledi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir yerel makam temsilcisi de ölü sayısını doğruladı.

Uzak Kuzey, Kamrun’un batıda Nijerya ile doğuda Çad arasında kalan bölgesine verilen isim.

Nijerya merkezli Boko Haram ve ISWAP, özellikle son yıllarda kuzey Kamerun’un yanı sıra Nijerya, Nijer ve Çad’ın birbirine komşu bölgelerinde güvenlik güçlerine ve sivillere yönelik acımasız saldırılar düzenledi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası