Kuzey Kore lideri kendisinden sonra en güçlü ikinci ismi yolladı!

Kuzey Kore lideri kendisinden sonra en güçlü ikinci ismi yolladı!

Kuzey Kore, daha da saldırgan kararlar aldığı bugünlerde çok kritik bir isim değişikliğine gitti. Ülkenin lideri Kim Jong Un, kendisinden sonraki en güçlü ikinci askeri yetkiliyi görevinden aldı.

Kuzey Kore devlet medyasının bildirdiğine göre, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, kendisinden sonra en güçlü ikinci askeri yetkili olan Pak Jong Chon’u görevden aldı.

KUZEY KORE’DE ANİ DEĞİŞİKLİK

Resmi KCNA haber ajansının yaptığı açıklamaya göre, iktidardaki İşçi Partisi’nin Merkez Askeri Komisyonu Başkan Yardımcısı ve partinin Merkez Komitesi Sekreteri olan Pak’ın yerine, komitenin geçen haftaki yıllık toplantısında alınan bir kararla Ri Yong Gil getirildi.

Yapılan kritik değişiklik için herhangi bir sebep belirtilmedi. Pyongyang, kurmaylarını düzenli olarak tazeliyor ve yıl sonu parti toplantısı, genellikle isim değişikliklerini ve önemli politika kararlarını duyurmak için kullanılıyor.

KOLTUK BAŞTA DOLUYDU AMA…

Devlet televizyonu, toplantı sırasında Pak’ın önce kürsünün ön sırasında başı öne eğik oturduğunu, diğer üyelerin ise özlük meselelerini oylamak için ellerini kaldırdığını gösterdi.

Koltuğun daha sonraki görüntülerinde boş olduğu görüldü.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası