Biden ilk kez Meksika sınırında: Teksas valisinden tokat gibi mektup!

Biden ilk kez Meksika sınırında: Teksas valisinden tokat gibi mektup!

ABD Başkanı Joe Biden, göreve geldiğinden bu yana ilk kez Pazar günü ABD-Meksika sınırını ziyaret ederek, yeniden seçilmeye hazırlandığı şu sıralarda ülkedekiki en kırılgan siyasi meselelerden birinin tartışmalarını ateşledi.

Biden, Sınır Devriyesi personeli eşliğinde, mülteci sorununu ciddiye aldığını göstermek amacıyla, Meksika sınırındaki Cumhuriyetçi selefi Donald Trump’ın imzasını taşıyan duvarın bir bölümünü gezdi.

Biden, daha Perşembe günü, ABD’nin sınırda Kübalı, Haitili ve Nikaragualı göçmenleri engelleyenileceğini ve Meksika’ya geri gönderilebileceklerin uyruklarını genişleterek göçmenlik yaptırımlarını sıkılaştıracağını söylemişti.

Image

Ancak bu, onu göçmenlik yasalarını uygulamamakla suçlayan Teksas Valisi Greg Abbott gibi Cumhuriyetçileri pek de etkilemiş gibi durmuyor.

Olası bir 2024 başkan adayı olan Abbott, eyalete vardığında Biden’a verdiği bir mektupta, “Federal yasaları sadık bir şekilde uygulayarak, eyaletleri işgale karşı savunma konusundaki anayasal yükümlülüğünüzü ihlal ettiniz” yazarak eleştirdi.

Biden, gazetecilere mektubu henüz okumadığını söyledi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası