Yunan yetkili, KKTC’yi ismen tanıdı!

Yunan yetkili, KKTC’yi ismen tanıdı!

Miçotakis hükümetinden bir yetkili attığı tweet ile KKTC’yi ismen tanımış oldu.

Kıbrıs Adası’ndaki çekişme yeni bir gelişmeye sahne oldu.

KKTC’Yİ TANIDI

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in bir enerji danışmanı, Kıbrıs’ı Türk kesimini “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” olarak nitelendirdi.

Nikos Tsafos, 8 Aralık 2020’de attığı bir tweet’te şunları yazdı: “İlk denizcilik anlaşmazlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’ın güney kıyılarında ruhsat verdiği alanlar hakkındadır.”

“Bu bir deniz ihtilafı değil, Kıbrıs’ın egemenliğine ilişkin bir ihtilaf. Ancak ‘bölgesel’ bir ihtilaf olarak, bu tuhaf bir ihtilaf” diye ekledi.

TWITTER KULLANICISI GÜN YÜZÜNE ÇIKARTTI

Bu, başbakanın baş enerji danışmanının eski bir tweet’i olmasına rağmen, Pazar günü bir Twitter kullanıcısı tarafından yeniden gün yüzüne çıktı.

Twitter kullanıcısı ayrıca “ABD ile köprü kurucu olarak hareket ederek ortak adımlar atabilmek için ‘vatanseverlerin hükümeti’ tarafından ‘özel misyonların adamı’ olarak övülmüştü.” diye yazdı.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası