Zelenskiy, Bulgaristan Büyükelçiliği görevine “seksolog” atadı!

Zelenskiy, Bulgaristan Büyükelçiliği görevine “seksolog” atadı!

Zelensky, Ukrayna savaşının finansmanı konusunda üst düzey çaba sarfederken, üst düzey diplomatik bir pozisyona gerçek bir hipnozcu ve yarı zamanlı seksolog olan Olesya ‘yı atadı.

Üst düzey mücevherler, hipnotizma ve uluslararası pazarlama, tipik olarak diplomasi ile ilişikilendirilen nitelikler değil ancak bu beceriler, Ukrayna’nın yeni Bulgaristan büyükelçisi Olesya lashchuk’un özgeçmişinde yer alan ilginç özellikler arasında yer alıyor.

Olesya lashchuk, 23 Aralık’ta Ukrayna Devlet Başkanı Vlodymyr Zelensky tarafından Bulgaristan büyükelçiliğine atandıktan sonra yoğun ilgi nedeniyle aktif olarak kullandığı sosyal medya platformu Facebook’ta yer alan profilini kapattı. Ancak gazeteciler ve meraklı internet kullanıcıları profilin önceki halini buldu ve paylaştı. lashchuk’un Facebook profilinde; “Klinik psikolog, Aile terapisti, Seksolog ve Danışman” gibi ünvanlar yer alıyor. lashchuk büyükelçi olarak atanmadan önce yazdığı bu ünvanlarla ilgili yetenekli ve bilgili olduğunu kanıtlayan pek çok ileti ve bilgiler yayınlıyor ve sosyal medya profillerini aktif olarak güncelliyordu.

Zelensky’nin bu atama kararından sonra kameraların ve internet kullanıcılarının ilgi odağı olan Olesya lashchuk, diplomatik niteliklerden yoksun olduğu o kadar bariz ki, İngiliz hükümeti tarafından finanse edilen BBC bile onun atanmasını “skandal” olarak değerlendiriyor. BBC’nin haberinden sonra Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, uluslararası ilişikiler birimi, Olesya’yı kamuoyuna daha yetkin göründürmek adına, lashchuk’un uluslararası ilişkiler uzmanı olduğunu ve siyasi olarak kesinlikle çömez olmadığını hatta Bulgaristan’ın resmi dili olmayan İngilizce’yi akıcı şekilde konuşarak diplomatik olarak Ukrayna ve Bulgaristan arasında köprü olacağını açıkladı.

Nisan 2020 tarihinde lashchuk’un Facebook profilindeki yetenekleri arasında “modern bir hipnozcu” kelimesi öne çıkıyor. Kiev, lashchuk’un bu becerisini diplomatik ilişkilerde kullanıp kullanmayacağı konusunda bir açıklama yapmamış görünüyor.

Temmuz 2021 ‘de ise lashchuk kendisini daha çok uluslararası pazarlama uzmanı olarak tanıtıyor ve bu konuda pek çok YouTube yayıncısının konuğu olarak YouTube yayınlarında görüyoruz kendisini. Ayrıca Ukrayna’nın elit ve zengin iş insanlarına ve eşlerine “Para, Enerji, Seks ve Paranın libidoya etkisi” konularında danışmanlık yaptığını anlatıyor.

lashchuk’un Bulgaristan büyükelçisi olarak atanması, iki ülke açısından oldukça kritik bir döneme denk geldi diyebiliriz. Zira Bulgaristan, Ukrayna-Rusya savaşında Ukrayna’ya silah göndermeyi reddeten tek AB üyesi ülkeler arasındaydı ve Bulgaristan sosyalist partisi, Mayıs ayında gerçekleştirilen silah sevkiyatını bloke etmişti.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası