Kazakistan ve Hindistan ortak tatbikat düzenledi

Kazakistan ve Hindistan ortak tatbikat düzenledi

Kazakistan’dan yapılan açıklamada Hindistan ve Kazakistan’ın bir kez daha tatbikat gerçekleştiği bildirildi. Tatbikat, Hindistan’a yapıldı.

Kazakistan ve Hindistan’ın yakınlaşması bir tatbikat ile pekiştirildi.

DÖRDÜNCÜ TATBİKAT

Kazakistan ve Hindistan’ın Hindistan’da dördüncü kez ortak askeri tatbikatlar düzenlediğini bildirdi.

İki ülke savunma bakanlıkları arasındaki ikili işbirliği planının hayata geçirilmesi amacıyla düzenlenen ortak tatbikata Kazakistan’ın Güney Bölge Komutanlığı da katıldı.

AŞİNA OLUNMAYAN KOŞULLARDA YAPILDI

İki haftalık tatbikatlarda askerler, aşina olmadıkları zor alanlarda farklı savaş unsurları gerçekleştirdiler.

Özellikle, el yapımı patlayıcı düzenekler, bubi tuzakları ve diğer patlayıcıların örneklerini öğrenen askerlerle istihkam savaşı eğitimi verildi. Ev sahibi ülke ayrıca bir devriye gezisi ve pusu gösterisi düzenledi.

Tatbikatlarda belirli doğal ve çevresel koşullarda yön bulma ve hayatta kalmaya odaklanıldı. Tatbikatların ana kurgusu, askerlerin ormanlarda eğitim ve savaş görevleri gerçekleştirmesi şeklindeydi. Askerler, helikopterden indikten sonra silahlı harekat düzenledi.

Ayrıca askerler, 10 km ağırlığında silah ve mühimmat taşıyarak engebeli arazide 6 km’lik mesafeyi kat etmek zorunda kaldı. Birinci gelense Kurmay Çavuş Aldiyar Mukhmadiyev oldu.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası