Almanya Savunma Bakanı Lambrecht istifa etmeye hazırlanıyor!

Almanya Savunma Bakanı Lambrecht istifa etmeye hazırlanıyor!

Alman Bild gazetesi bugün ortaya attığı son dakika iddiasına göre, Almanya savunma bakanı Christine Lambrecht istifa etmeyi planlıyor.

İstifanın perde arkasında Ukrayna’ya askeri destek açıklamalarında bulunan Alman şansölyesi Olaf Scholz’le aynı fikirde olmadıkları ve anlaşamadıkları söyleniyor.

Şansölye ile aynı partiden (Alman Sosyal Demokrat Partisi – SPD)‘den olan Lambrecht, ” Başka birisinin bakanlıkta yeni bir başlangıç yapmasına izin vermek için istifa etmek istediğini ” söylediği iddia ediliyor. Savunma bakanlığı ve parti cephesinden ise henüz bir yorum gelmedi.

Bild gazetesi bakanlık ve parti içerisinde bakana yakın isimlere dayandırarak bilgi aldığını söylüyor.

BASKI ÇOK FAZLA!

Haberde ayrıca Lambrecht’in Ukrayna’ya yardımcı olmak için Kiev’e uluslararası askeri desteğin arttırılmasını onaylaması ve Almanya’nın yeni silah yardımı yapması konusunda çok fazla baskı yapıldığı aktarılıyor. Bakan bu baskılardan sıkılmış olmalı ki istifa etmek istediği düşünülüyor.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası