İtalya ve Pakistan arasında sıcak yakınlaşma

İtalya ve Pakistan arasında sıcak yakınlaşma

İtalya ve Pakistan arasında dostluk rüzgarları esiyor. İki ülke yetkilileri, hangi alanlarda gelişebileceklerini tartıştılar.

Avrupa’nın Asya’ya olan ilgisi giderek artıyor.

İTALYA VE PAKİSTAN YETKİLİLERİ GÖRÜŞTÜ

İtalya’nın Pakistan Büyükelçisi Andreas Ferrarese, Senato Başkan Yardımcısı Mirza Muhammed Afridi’yi ziyaret etti. Her iki taraf da karşılıklı ilgi alanlarını tartıştı.

Senato Başkan Yardımcısı, Pakistan’ın dost ülke İtalya ile ilişkilerini geliştirmeye istekli olduğunu söyledi. İtalya’nın Avrupa Birliği’nde çok önemli bir ülke olduğunu ve çok sayıda Pakistanlının İtalya’da çalıştığını sözlerine ekledi.

Mirza, iki ülkenin çeşitli sektörlerde işbirliği yapabileceğini söyledi. Ayrıca İtalyan Büyükelçisi’ne Üst Meclis’in işleyişi hakkında bilgi verdi. İtalyan Büyükelçisi, Senato Başkan Yardımcısı’na kendisini kabul ettiği için teşekkür etti.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası