Çin vatandaşları aşı arayışında

Çin vatandaşları aşı arayışında

Çin’in seyahat yasağının kalkmasının ardından Çin vatandaşları alternatif COVID-19 aşılarının peşine düştü. mRNA aşılarına oldukça revaçta.


Hükümetin sıfır COVID politikasını değiştirmesiyle Çin, dünya ile buluştu.

AŞI TURİZMİNDE YÜKSELİŞ

Çin hükümetinin takviye aşıyı onaylamayı reddetmesiyle birlikte aşı arayışına giren anakara Çin vatandaşları, mRNA aşılarına erişim sağlayan özel hizmetler ile Hong Kong ve Makao’ya çekiliyorlar.

Pandemi boyunca Çin hükümeti, yabancı yapımı aşıları onaylamayı reddederek vatandaşları için yalnızca yurt içinde üretilen aşılara izin verdi. Sağlık uzmanları ve tıbbi araştırmalar, başka yerlerde bulunan mRNA aşılarıyla karşılaştırıldığında, inaktive edilmiş bir virüs kullanan Çin aşılarının etkinliği hakkında endişelerini dile getirdi.

Denizaşırı aşılara olan talebi ölçmek zor, ancak son haftalarda Hong Kong ve Makao’da aşı sunan seyahat paketlerini içeren bir dizi hizmet ortaya çıktı. Tayland ve Singapur’daki klinikler de Çinli gezginlerin ilgisinin arttığını bildirdi.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası