Rusya’dan Japonya’ya kuzey denizlerine vize yok

Rusya’dan Japonya’ya kuzey denizlerine vize yok

Rusya, Japonya’nın kuzey bölgelerindeki faaliyetlerle ilgili Japonya ile görüşmeleri durdurdu.


Rusya’nın Uzakdoğu’da da ilişkileri gergin durumda.

HER YIL YAPILAN GÖRÜŞMELER BU YIL YAPILMADI

Rusya, Japonya’nın, Rusya’ya Ukrayna’yı işgal etmesi nedeniyle uyguladığı yaptırımlara tepki olarak Japonya’ya bu yıl ikili balıkçılık görüşmeleri yapmayacağını söylediğini söyledi.

Görüşmeler, diğer konuların yanı sıra, ortaya çıkan sorunları durdurmayı amaçlayan ve Japon balıkçı teknelerinin kuzey bölgeleri çevresindeki sularda güvenli bir şekilde işletilmesini kapsayan ikili bir anlaşma temelinde her yıl yürütülüyordu.

ÇEŞİTLİ TÜRLERİN AVI TEHLİKEDE

Rusya Dışişleri Bakanlığı Perşembe günü Japonya’nın Rusya büyükelçiliğine bu yılki görüşmeler için zaman ayıramadıklarını söyledi.

Tokyo, haberlerin üzücü olduğunu söyleyerek Moskova’yı protesto etti. Görüşmelerin gerçekleşmemesi, Japonya’nın çeşitli türlerdeki balık avlarını etkileyebilir.

Geçen yılki görüşmeler Haziran ayında sona erdikten sonra, Rusya Dışişleri Bakanlığı tek taraflı olarak anlaşmanın uygulanmasını askıya alma niyetini açıklamıştı.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası