Atlantik ve Pasifik buluşuyor

Atlantik ve Pasifik buluşuyor

Çin ile artan gerilim NATO’yu, ortaklıklarını tazelemeye itti. NATO Genel Sekreteri, Asya’da bir dizi görüşme gerçekleştirecek.


Ukrayna’da gerçekleşen savaş, Hint-Pasifik Bölgesi için de endişeleri arttırıyor.

JAPONYA VE GÜNEY KORE İLE TEMASLAR

Birkaç NATO yetkilisinin belirttiğine göre, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Başbakan Fumio Kishida ile görüşmek üzere bu ayın başlarında Japonya’yı ziyaret etmeyi planlıyor.

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü Başkanı’nın, Hint-Pasifik bölgesi üzerinde NATO ile Japonya arasında güvenlik alanında işbirliğini güçlendirmeyi hedeflediği bildirildi. Ayrıca, Japonya’nın geçen yılın sonlarında revize edilen Ulusal Güvenlik Stratejisine destek vermesi bekleniyor.

2017’den beri Japonya’yı ziyaret etmeyen Stoltenberg, Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol ile görüşeceği Güney Kore’yi de ziyaret edecek.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası