Azerbaycan, Kafkas soğuğunu turizm ile ısıtmak istiyor

Azerbaycan, Kafkas soğuğunu turizm ile ısıtmak istiyor

Savaşın ve pandeminin şiddetini atlatan Azerbaycan şimdi yabancı turistleri ülkesinde ağırlamayı planlıyor. Azerbaycan’ın kış turizmi için yeni atılımları var.


Kafkasların gözdesi Azerbaycan mı olacak?

KULİSLERDE TURİZM KONUŞULDU

İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen FITUR fuarının oturum aralarında, Azerbaycan Devlet Turizm Ajansı (STA) Başkanı Fuad Naghiyev, turizm ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik beklentileri görüşmek üzere Andorra Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Jordi Torres Falcó, Bulgaristan Turizm Bakan Yardımcısı Irena Georgieva ve Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili ile bir araya geldi.

Görüşmelerde Azerbaycan’ın İspanya Krallığı ve Andorra Prensliği Büyükelçisi, UNWTO Daimi Temsilcisi Ramiz Hasanov da hazır bulundu.

Jordi Torres Falcó ile yaptığı görüşmede Naghiyev, Azerbaycan’daki kış turizmi hakkında fikir verdi ve Andorra’nın bu alandaki deneyiminden yararlanmanın önemine dikkat çekti. Ayrıca kış turizminin geliştirilmesine yönelik bir mutabakat zaptı imzalama yolunda atılma yolundaki gelecek adımlara da değinildi.

Bulgaristan Turizm Bakan Yardımcısı Irena Georgieva ile yapılan görüşmede Azerbaycan ile Bulgaristan arasındaki turizm ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik beklentiler ele alındı.

Fuad Nagiyev ve Zurab Pololikashvili, Azerbaycan’ın turizm fırsatlarını ve ülkedeki pandemi sonrası toparlanmayı ele aldı

Daha sonra STA Başkanı Fuad Naghiyev ve Büyükelçi Ramiz Hasanov, Andorra Prensliği’ni ziyaret ederek Pas Grau Uluslararası Yönetim Grubu (PGI) başkanı Joan Viladomat ve Andorra’daki Grandvalira Kayak Merkezi ile işbirliği olasılıklarını görüşmek üzere bir araya geldi.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası