İsrail, yeni teknolojisini “Türkçeyi” kullanarak tanıttı: “Yeni takıntımız”

İsrail, yeni teknolojisini “Türkçeyi” kullanarak tanıttı: “Yeni takıntımız”

İsrail devletinin 24 Ocak 2023 akşamında (bugün) resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım dikkat çekti. İsrail Dışişleri Bakanlı’nın da retweetlediği videoda, yeni buldukları “saplantıyı”, “Türkçe” olarak açıkladı.


İsrail devletinin resmi Twitter hesabından İngilizce dilinde yaptığı dikkat çekici paylaşımda, ilginç bir video internete servis edildi.

Videoda İsrail’in Romanya Büyükelçisi David Saranga, İsrail’in geliştirdiği yeni teknolojiyi dünyaya tanıttı.

Fakat nedense bunu “Türkçe” dilinde yapması dikkat çekti.

Paylaşım şu şekilde:

Yapay Zeka-Diplomasisi:

Herkesin #ChatGPT hakkında konuştuğunu biliyoruz ama resmi olarak bir sonraki yapay zeka saplantımızı bulduk.

@D_ID_ sayesinde artık dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerle kendi ana dillerinde iletişim kurabiliyoruz!

David Saranga’nin Türkçesi nasıl?

“CHAT GPT” NEDİR?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen ve diyalog konusunda uzmanlaşmış bir prototip yapay zekâ sohbet robotu. Chatbot, hem denetimli hem de takviyeli öğrenme teknikleriyle ince ayar yapılmış büyük bir dil modeli.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası